- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
HoroskopyNielen znamenie zverokruhu nás ovplyvňuje. Dôležitý je aj ascendent...

Nielen znamenie zverokruhu nás ovplyvňuje. Dôležitý je aj ascendent a descendent

-

- Komerční sdělení -aktuality

Veľa z nás pozná klasické stereotypy panujúce okolo jednotlivých znamení. Levy sú rodení vodcovia, Barani sa vyznačujú tvrdohlavosťou, Rak je rodinný typ a tak ďalej. Avšak v posledných rokoch stále viac astrológov hovorí o tom, že dôležitejšie ako slnečné znamenie, je z hľadiska charakteristiky náš ascendent a descendent. Čo tieto pojmy znamenajú?
Ascendent je východný bod horoskopu. Spolu s descendentom, ktorý bol na obzore na západe, vytvára v grafickom znázornení horoskopu os, ktorá spája dve protiľahlé znamenia. V praxi sa jedná o znamenie vychádzajúce na obzor v hodine nášho narodenia. Spravidla vypovedá o našich túžbach, s ktorými sa rodíme, predurčuje spôsob, akým sa prezentujeme a správame na verejnosti. Rovnako definuje našu životnú tému, ktorá je nám predurčená naplniť.

Descendent je zase znamenie, ležiace vo zverokruhu priamo v opozícii s ascendentom. Napríklad ak máte ascendent v Levovi, váš descendent je Vodnár. Descendent ukazuje to, akí ľudia nás priťahujú a zároveň zahŕňa našu potlačenú a skrytú časť osobnosti.

Mohlo by sa vám páčiť: Ctíte tradície, alebo inklinujete k rebélii? Rokujete na rovinu, alebo chodíte okľukou? Zistite, čo o vás hovorí runa vášho narodenia

Ako vypočítať svoj ascendent?
Nemusíte sa trápiť zložitými výpočtami nad mapou hviezdnej oblohy ani platiť astrológovi. Na internete nájdete hneď niekoľko stránok, ktoré vám dokážu behom pár sekúnd vypočítať váš ascendent aj descendent. Za seba odporúčam túto stránku.

Stručná charakteristika jednotlivých ascendentov a descendentov

Ascendent v Baranovi – Descendent vo Váhach
Hviezdy vám do vienka dali tvrdú hlavu a zmysel pre prácu. Neznášate rutinu a dôležité je pre vás predovšetkým sebapresadenie. Ste aktívny a na jednom mieste nikdy neposedíte. Vzťahy beriete veľmi vážne, ste ohľaduplní a starostlivo si vyberáte svojich priateľov.

REKLAMA
Ascendent v Býkovi – Descendent v Škorpiónovi
Pokoj a pohoda sú pre vás všetkým. Ste rozvážni ale vytrvalí zároveň. Všetko si dôkladne rozmyslíte a nikam neskočíte po hlave. Plánujete s veľkou systematickosťou. Do vzťahov dávate veľké a hlboké emócie, ale nie vždy to viete správne prejaviť. Má sklon k žiarlivosti a majetnickému správaniu.

Ascendent v Blížencoch – Descendent v Strelci
Patríte medzi veselých a hovorných ľudí, máte mnoho koníčkov a záľub, ktorým sa venujete pokojne naraz. Veľa vsádzate na racionalitu a emócie často nechávate bokom. Cítite sa ale byť silne priťahovaní ľuďmi, čo vás dokážu obohatiť svojou spontánnosťou- tej si veľmi ceníte.

Ascendent v Rakovi – Descendent v Kozorožcovi
Vaše emócie sú pre vás dôležité a prikladáte im váhu. Sú často také silné, že sa ich snažíte pred ostatnými skryť, a preto môžete pôsobiť odťažito. Opak je však pravdou. Vynikáte citlivosťou a materskou starostlivosťou.

Ascendent v Levovi – Descendent vo Vodnárovi
Ste presvedčení o tom, že svet je to najlepšie miesto pre vás. Ste originálni a nevšední. Len skutočne málokto vás prehliadne. Je vás plno všade, kam vstúpite. Ste statoční, veľkorysí a samostatní. Od druhých čakáte hlavne slobodu, podporu a chválu. Tá vás ženie výrazne dopredu.

Ascendent v Panne – Descendent v Rybách
Rozum a schopnosť analyzovať patrí medzi vaše najsilnejšie stránky. Viete sa dobre učiť a rýchlo zdokonaľovať. Prakticky uplatňujete všetky znalosti získané pri štúdiu. Radi ste prospešní svojmu okoliu. Máte vyvinutý súcit a ste citliví na kritiku.

Ascendent vo Váhach – Descendent v Baranovi
Máte veľmi vysoké štandardy a radi hodnotíte, čo je dobré a čo nie. Mať ideál a normu je pre vás nesmierne dôležité, rovnako ako spravodlivosť, ktorú si nadovšetko vážite. Zaujímajú vás úprimní a veľmi priamočiari ľudia, ktorí dobre vedia, čo od života chcú.

Ascendent v Škorpiónovi – Descendent v Býku
Dobrodružstvo. To je niečo pre vás. Dokážete zo seba v prípade potreby vždy vytlačiť maximum a rozhodne nie ste leniví. Vášeň vás celý život potiahne ďalej a ďalej. Partnera hľadáte trpezlivého, skôr rozvážneho a stabilného. Lojalita je vo vašom prípade úplný základ vzťahu.

Ascendent v Strelcovi – Descendent v Blížencoch
Celý život je honba za ďalšou a vyššou métou. Milujete aj samotné cesty k cieľu a ciele si nikdy nedávate malé. Vždy sa vidíte vyššie a vyššie. Ste rodení filozofi a svojou výrečnosťou a zápalom dokážete strhnúť každého. Vo vzťahoch vám býva vyčítaná prelietavosť a prílišná slobodomyseľnosť.

Ascendent v Kozorožcovi – Descendent v Rakovi
Rešpekt je pre vás základom života. Zmysel pre zodpovednosť, plnenie vopred stanoveného plánu a prísne dodržiavanie všetkých povinností. To ste vy. Dokážete si odopierať, ak je to potrebné. Viete dobre organizovať a riadiť ostatných.

Ascendent vo Vodnárovi – Descendent v Levovi
Ste v tomto svete trochu pozorovateľom. Dlho si testujete ostatných, než ich pustíte bližšie k sebe. Nerobí vám problém dodržiavania spoločenských pravidiel, avšak hlboko v srdci viete, že máte svoje vlastné normy a spôsoby. Tíhnete k ľuďom, ktorí sú veľkými osobnosti a dokážu sa blysnúť.

Mohlo by se vám líbit

Chcete si doma vytvoriť krásny účes? Použite teplovzdušnú kefu či trojkulmu

Mať účes, ktorý je slušivý a podčiarkuje krivky tváre, by mala mať každá žena. Preto by mala zájsť aspoň...

Kos

Kosy sú fascinujúce vtáky, ktoré sa vyskytujú v rôznych prostrediach od lesov až po mestské oblasti. Patria medzi najobľúbenejšie...
- Komerční sdělení -zpravy

Trápite sa s akné? Na vine môže byť hormonálna nerovnováha.

S akné sa najčastejšie stretávame v puberte. V dnešnej dobe, ale existuje veľké množstvo žien, ktoré s ním zápasí aj v dospelosti. Niekedy...

Už jste četli?

Chcete si doma vytvoriť krásny účes? Použite teplovzdušnú kefu či trojkulmu

Mať účes, ktorý je slušivý a podčiarkuje krivky tváre,...

Kos

Kosy sú fascinujúce vtáky, ktoré sa vyskytujú v rôznych...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje