- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Rady a NávodyTo najlepšie gazpacho u vás doma

To najlepšie gazpacho u vás doma

-

- Komerční sdělení -aktuality

Gazpacho je pre horúce letné dni ako stvorené. Jeho základ tvorí veľa zrelej, sviežej zeleniny. Táto dobrota pôvodom z Andalúzie sa podáva ako studená polievka, alebo ako hustý nápoj v širokých sklenených pohároch. Pochádza z obdobia krátko po objavení Ameriky, kedy sa základné suroviny, teda paradajky a papriky, dostali do Európy. A vy si ju teraz môžete vychutnať v recepte šéfkuchára Dalibora Rakoczyho alias Pána Tymiána.

Pripravte si:

 • 900 g paradajok
 • 220 g uhoriek
 • 1 zelenú papriku
 • 1/2 červenej cibule
 • 2 strúčiky cesnaku
 • olivový olej
 • vínny ocot
 • čierne korenie
 • 1/2 čl. mletej rasce
 • biely chlieb (2-3 krajce)
 • 3-4 kocky ľadu
 • 1 dl vody (resp. podľa potreby)

A ako na to?

Zeleninu očistíme od stopiek a tuhých častí, uhorky zbavíme jadierok. Z chleba odrežeme kôrku a striedku namočíme do misky s vodou. Keď sa striedka napije, prebytočnú tekutinu vylejeme a striedku vyžmýkame.

Do misy mixéra pridáme všetku zeleninu, olivový olej, vodu a spolu premixujeme, aby sa všetko spojilo. Potom pridáme kocky ľadu, koreniny, ocot, chlieb a ešte raz spolu premixujeme, pokiaľ nie je gazpacho krásne hladké a jemné.

Dochutíme a necháme aspoň hodinu odpočívať v chladničke. Podávame studené. Dobrú chuť!

Tip

Dokonale hladké gazpacho vykúzlite napríklad pomocou stolového mixéra Gorenje B1000GE, a to vďaka inovatívnej technológii mixovania. Oceľová štvoritá čepeľ mixéra je totiž osadená 5 mm mimo stred. Pri mixovaní vzniknú nerovnomerné víry, ktoré potraviny účinne premiešajú a rozmixujú. Rôzne veľké kusy spracovávaných potravín tak nemajú šancu čepeli uniknúť. Mixér má sklenenú nádobu s objemom 1,5 l s vyznačenou odmerkou, výkonný 1000W motor a dve rýchlosti. Odporúčaná cena je 79,90 EUR.

A ešte jedna dobrá správa! Až do konca augusta platia špeciálna akcia, kedy pri kúpe vybranej chladničky Gorenje GardenFresh s technológiou pre dlhý život ovocia, zeleniny i ďalších potravín získate 80% zľavu napríklad práve mixér alebo akýkoľvek iný malý spotrebič Gorenje.

O Daliborovi Rakoczym

Dalibor Rakoczy alias Pán Tymián precestoval celý svet, aby na vlastnej koži spoznal autentické miesta s nápaditou gastronómiou. Žil v Anglicku, kde prepadol láske k vareniu z kvalitných surovín. Pár týždňov po tom, čo sa v roku 2020 presťahoval do New Yorku, prišli zmeny, ktoré sa dotkli každého z nás. Vrátil sa na Slovensko, aby uviedol do života unikátny koncept zážitkovej pop-up dinner party „Čarovná záhrada″.

sk.gorenje.com

Mohlo by se vám líbit

Viete, čím môžete doma vytvoriť vianočnú atmosféru?

Mať krásne Vianoce je prianím všetkých z nás. Pomáha nám k tomu správny výber darčekov, tá pravá výzdoba, lahodné...

To najlepšie gazpacho u vás doma

Gazpacho je pre horúce letné dni ako stvorené. Jeho základ tvorí veľa zrelej, sviežej zeleniny. Táto dobrota pôvodom z...
- Komerční sdělení -zpravy

Sviatočné pivné rožky

Pivné rožky právom patria na pomyselný rožkový trón. Tajomstvo tejto sviatočnej delikatesy, ktorou môžete pokojne pohostiť aj návštevu, spočíva...

Už jste četli?

Viete, čím môžete doma vytvoriť vianočnú atmosféru?

Mať krásne Vianoce je prianím všetkých z nás. Pomáha...

To najlepšie gazpacho u vás doma

Gazpacho je pre horúce letné dni ako stvorené. Jeho...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje