- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Móda a ŠtýlPamela Anderson predstavila novú kabelku z jablčnej kože. Vieme,...

Pamela Anderson predstavila novú kabelku z jablčnej kože. Vieme, ako vzniká

-

- Komerční sdělení -aktuality

Herečka a modelka Pamela Anderson je dlhé roky známe tým, že jej záleží na okolitom prostredí a zvieratách. Viac ako tridsať rokov je vegánkou a podieľa sa na aktivitách neziskovej organizácie PETA, ktorá bojuje za práva zvierat. Jej ďalším počinom je kolekcia kabeliek z jablčnej kože. Teraz do kolekcie pribudla nákupná taška.

Vzhľadom na to, ako Pamele Anderson záleží na zvieratách, je kožená kabelka niečím, čo by si už nikdy nekúpila. Našťastie existujú rôzne alternatívy. V spolupráci s vegánskou módnou značkou Ashoka Paris vytvorila hviezda seriálu Pobrežná hliadka kolekciu kabeliek z takzvanej jablčnej kože.

História materiálu v podobe jablčnej kože sa datuje do roku 2004, kedy vynálezca Alberto Volcan premýšľal nad využitím zvyškov jablčného odpadu. Jeho prvým výrobkom bol ekologický papier, ktorého 15 % tvoril práve jablčný odpad. Svoju myšlienku ale posunul ďalej. A to až k ekologickej jablčnej koži, čo je vodeodolná a priedušná tkanina.

A práve tu použila spoločnosť Ashoka Paris v roku 2020 na svoju kolekciu kabeliek, ktorú teraz rozšírila. Vyrábajú sa tak, že sa zvyšky jabĺk vyradených z potravinárskej výroby rozmixujú na kašu, rozotrú sa do plátu a následne sa sušia, kým nie je odstránená takmer všetka vlhkosť. Vznikne pružná doska, ktorá sa následne kombinuje s polyuretánom. Z jablčnej kože sa vyrábajú nielen kabelky, ale napríklad aj topánky.

V kolekcii kabeliek, ktorá vznikla pod dohľadom Pamely Anderson, nájdete novo väčšie nákupné tašky, ale nechýbajú ani menšie kabelky aj batôžky v niekoľkých farbách. Cena začína na 230 euro, čo je v prepočte cez 5 600 Sk.

Mohlo by se vám líbit

Studenú podlahu nestačí prekryť kobercom. Je nutná rekonštrukcia?

Studená podlaha znižuje tepelný komfort domu či bytu a zároveň zvyšuje účty za kúrenie. Prekryť ju kobercom nestačí. Odborník radí,...

Alantoín a iné bomby na hydratáciu a omladenie

Na omladenie, regeneráciu či vypnutie pleti sa používa mnoho prírodných látok, ktoré pochádzajú z rastlín alebo živočíchov. Jedným z nich je...
- Komerční sdělení -zpravy

Elektronické knihy vám otvoria úplne nové možnosti

Stále lipnete na tlačených knihách? Potom sa o veľa ochudobňujete. Elektronické knihy so sebou totiž prinášajú množstvo zaujímavých možností,...

Už jste četli?

Studenú podlahu nestačí prekryť kobercom. Je nutná rekonštrukcia?

Studená podlaha znižuje tepelný komfort domu či bytu a zároveň...

Alantoín a iné bomby na hydratáciu a omladenie

Na omladenie, regeneráciu či vypnutie pleti sa používa mnoho...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje