- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Rady a NávodyZákladné bezpečnostné prvky automobilky Opel

Základné bezpečnostné prvky automobilky Opel

-

- Komerční sdělení -aktuality

Bezpečnosť je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré majitelia vozidiel berú do úvahy pri výbere nového auta. Automobilka Opel patrí medzi lídrov v oblasti zavádzania a vylepšovania bezpečnostných technológií v ich vozidlách.

Poďme sa pozrieť na niektoré základné bezpečnostné prvky, ktoré nájdete v autách Opel Grandland, Opel Crossland a ďalších zaujímavých modeloch a popísať, ako prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti vodičov a cestujúcich.

1. Automatické brzdenie

Aj nový Opel Astra obsahuje brzdového asistenta (BAS alebo EBA). Ten je jeden z najdôležitejších bezpečnostných systémov, ktorý pomáha predchádzať zrážkam. Tento systém monitoruje okolie vozidla a v prípade detekcie potenciálneho nebezpečenstva aktívne zasahuje do brzdnej sústavy vozidla. BAS môže zastaviť vozidlo alebo znížiť rýchlosť, čo výrazne znižuje riziko nehody.

2. Monitorovanie mŕtveho uhla

Mŕtvy uhol je oblasť okolo vozidla, ktorá nie je viditeľná zo sedadla vodiča ani pomocou spätných zrkadiel. Systém monitorovania mŕtveho uhla využíva senzory umiestnené na vozidle na detekciu áut, ktoré sa nachádzajú v mŕtvom uhle. Keď sa zistí vozidlo v mŕtvom uhle, systém upozorní vodiča prostredníctvom vizuálnych alebo zvukových signálov, čím pomáha predchádzať nehodám pri zmene jazdného pruhu.

3. Asistencia pri udržiavaní jazdného pruhu

Tento systém monitoruje polohu vozidla v jazdných pruhoch a v prípade detekcie nezámerného opustenia pruhu upozorní vodiča a pomáha mu udržať sa v bezpečnom rozsahu. Lane assist môže tiež aktívne zasahovať do riadenia vozidla, aby zabránil nebezpečným situáciám, ako sú bočné zrážky.

4. Detekcia únavy vodiča

Únava vodiča je jedným z hlavných faktorov, ktoré prispievajú k dopravným nehodám. Opel implementoval systém detekcie únavy vodiča, ktorý sleduje správanie vodiča, ako je pravidelné točenie volantom alebo neúmyselné prekročenie rýchlosti. V prípade detekcie znakov únavy systém upozorní vodiča, aby si urobil prestávku a oddýchol si.

Mohlo by se vám líbit

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na výber mnoho foriem cvičenia, z ktorých kardiovaskulárny tréning patrí medzi...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú a provideri neustále servírujú nové a vylepšené kúsky, pre maximálny...
- Komerční sdělení -zpravy

Najčastejšie zdravotné problémy žien a ako sa im vyhnúť

Zdravie žien je komplexná téma, ktorá zahŕňa rôzne aspekty od hormonálnych porúch až po duševné zdravie. V tomto článku...

Už jste četli?

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje