- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Pre ženyPodstúpte kroky, ktoré vám pomôžu vyliečiť vaginálnu mykózu

Podstúpte kroky, ktoré vám pomôžu vyliečiť vaginálnu mykózu

-

- Komerční sdělení -aktuality

Snáď každá žena sa aspoň raz za život stretne s chorobou, ktorej hovoríme vaginálna mykóza. Jedná sa o vaginálnu kvasinkovú infekciu, ktorá môže nastať veľmi rýchlo a jednoducho. Dôvodom sú kvasinky, ktoré sa v našom tele bežne vyskytujú v určitom množstve. A práve v prípade, že sa premnoží, nastáva nepohodlie a pocítime dôsledky infekcie.


Príčiny vzniku vaginálnej mykózy


Prečo nás vaginálna mykóza postihne? Najčastejšie to býva zlým životným štýlom. To znamená, že nedodržiavame správnu životosprávu alebo stravu. Príliš konzumujeme cukor, biely chlieb, alkohol. Vo všetkých týchto prípadoch dochádza k rastu kvasiniek.


Kvasinková infekcia postihuje aj osoby trpiace cukrovkou, ale pokiaľ ste inak zdravé, pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou o bežné premnoženie kvasiniek. K tomu ale dochádza aj pri dlhodobom zvýšenom strese. Podiel na chorobe má aj spodná bielizeň, ktorá je vyrobená z nepriedušných materiálov. Vďaka treniu spodnej bielizne o telo, napr. pri jazde na bicykli, môže dôjsť k zapareniu, čo kvasinkám vyhovuje. Kde je teplo, tam sú aj ony.


K hlavným príčinám patrí aj pohlavný styk. Kadnidóza nie je striktne pohlavná choroba, ale je sexuálne prenosná. Liečiť by sa mali pre úspešný výsledok obaja sexuálni partneri.

Komu sa kvasinková infekcia často týka?


Táto choroba sa rada „spolčuje“ so ženami do 45 rokov veku. Majú buď menšie zdravotné problémy, alebo môžu mať spomínanú cukrovku, kožnú chorobu, tráviace problémy, môžu byť aj prechladnuté. Ženy so zníženou imunitou sú rizikovou skupinou. Aj ženy, ktoré užívajú lieky, antibiotiká predovšetkým, ktoré majú vplyv na črevnú a vaginálnu mikroflóru, sú ohrozené.


Vyhýbajte sa týmto činnostiam


Aby vás candida neprekvapila, jedzte zdravo, striedmo cukor, múku, alkohol, vyhýbajte sa stresu, noste bavlnenú spodnú bielizeň, nekúpte sa v horúcej na chlórovanej vode. Nevhodná je aj prehnaná alebo naopak nedostatočná intímna hygiena, parfumovaná kozmetika, antibiotiká alebo vaginálne výplachy.
Viac informácií o vaginálnej mykóze i účinnom boji s ňou nájdete na Gynella.com.

Mohlo by se vám líbit

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na výber mnoho foriem cvičenia, z ktorých kardiovaskulárny tréning patrí medzi...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú a provideri neustále servírujú nové a vylepšené kúsky, pre maximálny...
- Komerční sdělení -zpravy

Najčastejšie zdravotné problémy žien a ako sa im vyhnúť

Zdravie žien je komplexná téma, ktorá zahŕňa rôzne aspekty od hormonálnych porúch až po duševné zdravie. V tomto článku...

Už jste četli?

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje