- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Móda a ŠtýlZdvihne náladu, dodá odvahu alebo zníži chuť do jedla....

Zdvihne náladu, dodá odvahu alebo zníži chuť do jedla. Aj na farbe oblečenia záleží, aký budete mať deň

-

- Komerční sdělení -aktuality

Ranné rozhodovanie sa pred šatníkom, čo na seba, by nemalo ovplyvňovať iba počasie. Dôležitú úlohu má hrať aj jeho farba. Tá má moc spolurozhodnúť o vašom (ne)úspechu na schôdzke, alebo s akým elánom sa vrhnete do práce.
Červená

Je farbou života, takže predstavuje silu, odvahu a sebavedomie. Rovnako tak je spojená s láskou a vášňou, alebo naopak s hnevom. Je plná energie a neprehliadnuteľná. Presne tak budete v červenej pôsobiť aj vy – ako silná, dominantná osobnosť, ktorá dobre vie, čo chce. A tiež to dostane. Pre mužov sa stanete veľmi vzrušujúcim objektom, ktorý im zrýchli srdcový tep. Bez preháňania – podľa vedeckých štúdií dokáže červená farba zvýšiť srdcovú frekvenciu. Nie je sa čomu čudovať, že aj vám samotné dodá sebavedomie a potrebný drive.

Modrá

Stačí chvíľu pozorovať nebo, prípadne morskú hladinu, aby vám táto farba navodila v duši pokoj a mier. Zároveň ale pôsobí autoritatívne a sebavedome. Nie nadarmo je aj na policajnej uniforme. Človek v modrom symbolizuje dôveru, pôsobí lojálne a vyrovnane, aj keď možno ľahko konzervatívne. Ako ukázali vedecké štúdie, vie táto farba dokonca aj znížiť krvný tlak alebo potlačiť chuť do jedla.

Žltá

Symbolizuje intelekt a logiku, zlepšuje analytické myslenie. Pomáha smerovať naše myšlienky k riešeniu problémov, väčšej kreativite a nevšedným spôsobom prevedenia. Zároveň je ale farbou veselosti, zábavy a šťastia. Aby nie, rovnako ako slnko zlepšuje náladu.

Biela

Je farbou čistoty, nevinnosti a nových začiatkov. Býva spájaná s veľkými životnými zmenami a očakávaním vecí budúcich. Kto ju nosí, pôsobí otvorene, triezvo a čitateľne. Máva tiež zmysel pre poriadok a čistotu. Pokiaľ to s ňou ale preháňate, môžete na okolie pôsobiť chladne, nudne a bez nápadu.

Čierna

Má tu veľa mnoho skryť. Našou telesnou váhou počnúc a duševným rozpoložením končiac. Budete sa v nej cítiť sexy, pevne v kramflekoch, niekedy až nadradene. V najtmavšej z farieb pôsobíte na ostatných formálne, tajomne, ale aj odťažite a dokonca až smutne či depresívne. Úsmev na tvári vám ani okolie skrátka nevykúzli.

Oranžová

Z tohto spojenia červenej a žltej farby sála teplo, energia a optimizmus. Kto sa do tejto farby oblieka, dáva najavo svoju odvahu, nadšenie a chuť do života. Nemusíte sa do nej hneď obliekať od hlavy až po päty, pokiaľ nie ste extrovert. Stačia drobné doplnky, ktoré vám dodajú energiu, pocit šťastia a vitalitu. Ale pozor, podľa vedeckých štúdií patrí oranžová k farbám, ktoré vám zvýšia chuť do jedla.

Zelená

Táto farba prírody pôsobí upokojujúcim dojmom. Dodáva nám pocit harmónie a bezpečia, ale zároveň aj symbolizuje rast. Preto sa skvele hodí všade tam, kde hovoríte o financiách, napríklad pri žiadosti o úver. Zároveň pomáha odstrániť napätie a úzkosť, prispieva k lepšej koncentrácii.

Fialová

Odpradávna je farbou mystiky a sveta tajomna, ale značí aj luxus, bohatstvo a moc. Prebúdza fantáziu a kreativitu, pomôže vám preniknúť až do vnútra a prebudiť hlbšie myšlienky. Vo fialovej budete pôsobiť majestátne a šarmantne, zvodne, ale dôstojne. Vždy ale záleží, aký pomer červenej a modrej v sebe daný odtieň ukrýva.

Hnedá

Patrí k zemitým tónom, ktoré navodzujú hrejivý pocit bezpečia, istoty a pohody. Ľudia, ktorí ju obliekajú, bývajú vyrovnaní a vážia si také hodnoty, ako je domov a rodina. Na okolie zároveň ale môžu pôsobiť trochu usadlo, zraniteľne a slabo.

Ružová

Rýdzo ženská farba značí nehu, mierumilovnosť, lásku a snívanie. Pokiaľ si ju oblečiete, nikoho nebudete ohrozovať. Naopak začnete v okolí, hlavne v mužoch, budiť ochraniteľské pudy. Lenže pozor, môžete tiež byť za naivné, zraniteľné a nie príliš oduševnené stvorenie, ktoré je hlavou v oblakoch. Na dôležitú pracovnú poradu, kde sa chcete presadiť, sa teda príliš nehodí.

Sivá

V tejto farbe budete ako tá povestná myška. Nenápadná, so starostlivo ukrytými emóciami. Môžete pôsobiť chladne, odťažite a nudne. V takých šatách je ťažšie vykresať zo seba kreativitu alebo sršať skvelou náladou. Zato ale budete za pracovitých a skromných zamestnancov.

Mohlo by se vám líbit

Klasická masáž vás zbaví únavy aj stresu

V súčasnej napätej dobe, kedy je pokoj a odpočinok pre telo i myseľ stále dôležitejšie, prináša klasická masáž úľavu...

Oblečenie pre bábätko: Praktické rady a tipy na nákup v obchode pre deti

Keď príde na výber dojčenského oblečenia, môže to byť zdĺhavá a náročná úloha. Nájsť totiž to pravé nie je...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy na skvelé aktivity s deťmi (nielen) počas jari

Do leta je ešte ďaleko a vy neviete, ako zabaviť svoje ratolesti počas voľných dní a víkendov? Už teraz...

Už jste četli?

Klasická masáž vás zbaví únavy aj stresu

V súčasnej napätej dobe, kedy je pokoj a odpočinok...

Oblečenie pre bábätko: Praktické rady a tipy na nákup v obchode pre deti

Keď príde na výber dojčenského oblečenia, môže to byť...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje