- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Rady a NávodyEfektívne techniky strihania pre rôzne typy srsti psov a...

Efektívne techniky strihania pre rôzne typy srsti psov a mačiek

-

- Komerční sdělení -aktuality

Domáci miláčikovia prinášajú do našich životov veľa radosti. Avšak vyžadujú aj pravidelnú starostlivosť, ktorá sa nezaobíde bez strihania srsti. Zariadenia na strihanie psov a mačiek, ako napríklad nožnice či strojčeky na strihanie pre psov a mačky, sú v tomto smere užitočnými pomocníkmi. Zároveň patria medzi vybavenie salónu pre psov a mačky.

Má váš psík dlhú srsť, alebo potrebuje úpravu? Zájdite do salónu pre psa. Ak si trúfate a máte potrebné vybavenie, môžete to skúsiť aj v pohodlí domova. Aké techniky strihania sa používajú?

Kľúčová je dĺžka srsti i strojčeky na strihanie pre psov a mačky

Strihanie psov a mačiek má svoje zásady, medzi ktoré patrí nielen estetickosť a praktickosť, ale aj hygiena. Používajú sa rôzne techniky strihania. Nezaobídete sa bez potrebného vybavenia, teda strojčeka, nožníc, hrebeňa, kefy na vyčesávanie, šampónu a kondicionéra pre domáce zvieratá.

Strihanie psíkov

Závisia od potrieb konkrétneho psíka a preferencií vlastníka. Rozhodujúcu rolu hrá plemeno psa, pretože niektoré rasy vyžadujú viac údržby v tomto smere ako iné. Často sa prevádza tzv. hygienické strihanie. Vedie k odstráneniu zahustenej a skrútenej srsti.

Ak máte doma psa s krátkou srsťou, použite strojček s krátkou čepeľou. Alternatívou je použitie tupých nožníc na strihanie na požadovanú dĺžku. Pri stredne dlhej srsti psíkov je vhodné kombinované strihanie. To znamená, že strojčekom skrátite srsť na kratšiu dĺžku a strihanie dokončíte nožnicami. Pri dlhej srsti sa využíva rovné strihanie nožnicami a aj vrstvené strihanie.

Strihanie mačiek

Aj pri úprave srsti mačiek sa zohľadňuje dĺžka srsti. Pri dlhosrstých mačkách sa najprv robí kúpanie a česanie. Až potom nasleduje strihanie nožnicami a vyčesávanie špeciálnou kefkou, ktoré odstráni všetku nežiaducu srsť. Úprava mačacej srsti je nevyhnutná pre zdravie a pohodu zvieraťa, a preto by sa nemala podceňovať.

Mohlo by se vám líbit

Štúdium MBA je prínosné pre podnikateľky aj mamičky na rodičovskej dovolenke

Je všeobecne známe, že ak chceme byť pre zamestnávateľov zaujímaví, mali by sme sa neustále vzdelávať. To ale platí...

Chýba vám pekný a kvalitný záhradný altánok? Vieme, kde dobre nakúpite

Mať záhradu alebo chalupu s malým pozemkom je doslova raj pre naše telo i myseľ. Pokiaľ máte radi posedenie...
- Komerční sdělení -zpravy

Zmena je dobrá: ako manažment zmien môže posilniť vašu firmu

Zmeny sú neodmysliteľnou súčasťou ľudského bytia i podnikania. Každá firma je konfrontovaná s výzvami a príležitosťami, ktoré ju môžu...

Už jste četli?

Štúdium MBA je prínosné pre podnikateľky aj mamičky na rodičovskej dovolenke

Je všeobecne známe, že ak chceme byť pre zamestnávateľov...

Chýba vám pekný a kvalitný záhradný altánok? Vieme, kde dobre nakúpite

Mať záhradu alebo chalupu s malým pozemkom je doslova...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje