- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Rady a NávodyZmena je dobrá: ako manažment zmien môže posilniť vašu...

Zmena je dobrá: ako manažment zmien môže posilniť vašu firmu

-

- Komerční sdělení -aktuality

Zmeny sú neodmysliteľnou súčasťou ľudského bytia i podnikania. Každá firma je konfrontovaná s výzvami a príležitosťami, ktoré ju môžu posunúť dopredu. Prekonávanie firemných kríz má v rukách krízový manažment. Ten využíva špecifické princípy, metódy a postupy na prekonanie krízovej situácie a snaží sa funkčnosť organizácie opätovne obnoviť.

Manažment zmien sa nezaobíde bez získavania potrebných informácií, komunikácie so zainteresovanými stranami a riešením situácie, ale ani bez školení zamestnancov či vyhodnocovania výsledkov.

Manažment zmien i krízové riadenie môže mať v rukách interim manager, čiže akýsi dočasný manažér z externého prostredia s potrebnými vedomosťami, skúsenosťami a zručnosťami. Tento odborník pomôže firme opätovne naštartovať rast a ďalej sa úspešne rozvíjať.

Výhody, ktoré so sebou prináša manažment zmien

Ak chcete zažehnať krízu a dosahovať úspech v rýchlo sa meniacom svete biznisu, manažment zmien je nevyhnutnosť. Zahŕňa proces identifikácie zmien, systematického plánovania, komunikácie, implementácie a udržiavania zmien v podniku. Súčasťou manažmentu zmien je aj monitorovanie situácie a jej vyhodnocovanie. Ak je to potrebné, tak na základe zistení možno zmeny upraviť tak, aby bola zabezpečená ich udržateľnosť. Efektívny manažment zmien sa spája s viacerými atraktívnymi benefitmi.

Jednou z hlavných výhod je zlepšenie schopnosti podniku prispôsobovať sa zmenám, a tak si zachovať konkurencieschopnosť. S manažmentom zmien sa spája aj zvýšenie produktivity, zlepšenie kvalitatívnych procesov a zníženie prevádzkových nákladov. Za zmienku stojí aj vyššia spokojnosť zamestnancov, pretože sú do procesu zmien zapojení a majú potrebné informácie, čo zvyšuje ich motiváciu. Benefitom je aj dobrá povesť spoločnosti a minimalizácia rizika poškodenia dobrého mena.

Mohlo by se vám líbit

Štúdium MBA je prínosné pre podnikateľky aj mamičky na rodičovskej dovolenke

Je všeobecne známe, že ak chceme byť pre zamestnávateľov zaujímaví, mali by sme sa neustále vzdelávať. To ale platí...

Chýba vám pekný a kvalitný záhradný altánok? Vieme, kde dobre nakúpite

Mať záhradu alebo chalupu s malým pozemkom je doslova raj pre naše telo i myseľ. Pokiaľ máte radi posedenie...
- Komerční sdělení -zpravy

Efektívne techniky strihania pre rôzne typy srsti psov a mačiek

Domáci miláčikovia prinášajú do našich životov veľa radosti. Avšak vyžadujú aj pravidelnú starostlivosť, ktorá sa nezaobíde bez strihania srsti....

Už jste četli?

Štúdium MBA je prínosné pre podnikateľky aj mamičky na rodičovskej dovolenke

Je všeobecne známe, že ak chceme byť pre zamestnávateľov...

Chýba vám pekný a kvalitný záhradný altánok? Vieme, kde dobre nakúpite

Mať záhradu alebo chalupu s malým pozemkom je doslova...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje