- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
HoroskopyNegatívny pohon jednotlivých znamení zverokruhu: Čo vás bolestivo posúva...

Negatívny pohon jednotlivých znamení zverokruhu: Čo vás bolestivo posúva ďalej?

-

- Komerční sdělení -aktuality

BARAN (21. 3. – 20. 4.)
Hnev

Na rozdiel od väčšiny znamení zverokruhu, môže byť Baran aj vo svojom naštvaní stále pomerne sympatický. Vládne mu Mars, boh vojny, takže v baranom prípade je celkom pochopiteľné, že rozpáliť sa je pre neho často skôr nabíjajúce než vyčerpávajúce. Hnev je v jeho podaní akcieschopný, pretože ho obvykle namotivuje a posunie k realizácii toho, o čom doteraz len hovoril. Pomôže mu prekonať nerozhodnosť či paralýzu v okamihoch, ktoré sú pre Barana ťažké. Je to ako kúpeľ v ľadovej vode, ktorá ho vytrhne z letargie a donúti k mimoriadnemu výkonu. Ak je Baran naštvaný, je zároveň aj plne prítomný spôsobom, ktorý môže byť až liečivý a katarzný.

BÝK (21. 4. – 21. 5.)
Potreba vlastniť

Ak Býka dostatočne nespoznáte, nemôžete tušiť, ako veľmi silná je jeho potreba mať a vlastniť. Zďaleka nejde len o majetníctvo či hamižnosť. Pre Býka je zásadná pevná pôda pod nohami a istota, že sa má kam uchýliť a nájde vždy to, čo je pre neho dôležité. Či už sa jedná o majetok alebo blízke osoby. Práve pre tých dokáže urobiť zázraky a postarať sa, aby sa jeho rodina a najbližší priatelia cítili ako v bavlnke. Akokoľvek to môže byť pre Býka zaväzujúce a svojím spôsobom dusivé, ide zároveň o životný pohon a dôvody, prečo neúnavne postupovať ďalej. Jeho neobvykle vysoká miera oddanosti ho na jednej strane vyčerpáva, na druhej posilňuje v tom, aby zvládol aj tie najnáročnejšie životné okamihy a udržal si za všetkých okolností svoju vnútornú stabilitu.

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.)
Napätie

Búrlivá a pružná myseľ Blížencov dokáže spracovať viac podnetov naraz ako väčšina ostatných znamení bez toho, aby sa „prehriala“ či unavila. Funguje v trochu inom nastavení a svojim spôsobom stresujúci systém mentálnych pochodov ľudí v Blížencoch ich zároveň udržuje v skvelej kondícii. Neutíchajúca potreba neustále niečím zamestnávať hlavu môže byť na jednej strane trochu vyčerpávajúca, na druhej ale veľmi nabíjajúca, s nekonečnými možnosťami transformácie. Prechod od nevedomosti k poznaniu je pre Blížencov drogou, ktorej sa nehodlajú vzdať ani za cenu permanentného životného napätia, pretože s častou zmenou prichádzajú aj pocity určitej úzkosti a neistoty. Tento svojim spôsobom nepohodlný stav je ale pre Blížencov hnacím motorom, ktorý je v tejto súvislosti o dosť výkonnejší ako u iných znamení zverokruhu.

RAK (22. 6. – 22. 7.)
Strach

Raci všeobecne patria k znameniam zverokruhu, ktoré sa veľmi strachujú. Ide o ich prirodzenú emóciu, ruka v ruke so starostlivosťou o blaho svojich najbližších. Pre každého bez výnimky je ťažké byť v kontakte s tým, čo ho desí, strach je však jedným zo základných a veľmi dôležitých stavov, ktorý má v živote svoje nezameniteľné miesto. Prichádza preto, aby upozornil na prípadné nebezpečenstvo a neskôr pre nás zaistil pravý opak: bezpečie. Treba však vedieť rozoznať reálnu hrozbu od falošnej, ktorá vzniká na základe iba domnienok. A práve toto Rak dokáže. Tým, že je neustále v úzkom kontakte so strachom a obavami, bez problémov odlíši skutočné nebezpečenstvo od domnelého. Na základe strachu a skvele fungujúcej intuície tak Rak utvára bezpečný domov, výsostné územie lásky a istoty, kde sa netreba ničoho obávať.

LEV (23. 7. – 22. 8.)
Egocentrizmus

Egocentrizmus patrí k typickým vlastnostiam ohnivého Leva. Zrodenec v tomto znamení túži po pozornosti a uznaní okolia, má o sebe vysokú mienku a zle znáša akúkoľvek kritiku. Krivdy, neúspechy a poníženie nesie horšie ako druhí, dlho si ich pamätá a dlho ich tiež analyzuje. Práve na základe rozhorčenia je však Lev schopný hlbokej sebareflexie, pretože mu jeho hrdosť nedovoľuje, aby sa nepríjemná situácia opakovala. Lev si dokáže aj z veľmi nepríjemného a pre neho potupného zážitku vziať to dobré, aby nabudúce nezopakoval rovnakú chybu. Inými slovami, Lev je schopný využiť svoje egocentrické nastavenie pre permanentné sebazdokonaľovanie. Kritika, ktorá iných často zastaví, pôsobí na Levie ego ako silný motor, aby nabudúce mohli zo situácie vyjsť opäť víťazne.

PANNA (23. 8. – 22. 9.)
Znechutenie

Pocit znechutenia je vždy nepríjemný a Panny ho dôverne poznajú, pretože ho obvykle zažívajú pokojne aj niekoľkokrát denne. Sú citlivé na akýkoľvek nedostatok a neznášajú neporiadok a chaotickosť. Seba i svoje okolie udržujú v čistote a čisté potrebujú mať aj svoje myšlienky. Vysoké sústredenie a schopnosť všímať si – hoci aj nechutné – detaily ich držia nad hladinou a umožňujú „vyčuchať“ situácie, ktoré nie sú v súlade s ich etikou a hodnotami, aj keby sa spočiatku tvárili ako dokonalé. Svojím zameraním na detail môže Pannám občas uniknúť iná príležitosť, majú ale istotu, že vďaka svojmu „háklivému“ nastaveniu sú záležitosti, ktorým sa rozhodnú venovať energiu, pre nich úplne v poriadku.

Mohlo by se vám líbit

Chcete si doma vytvoriť krásny účes? Použite teplovzdušnú kefu či trojkulmu

Mať účes, ktorý je slušivý a podčiarkuje krivky tváre, by mala mať každá žena. Preto by mala zájsť aspoň...

Kos

Kosy sú fascinujúce vtáky, ktoré sa vyskytujú v rôznych prostrediach od lesov až po mestské oblasti. Patria medzi najobľúbenejšie...
- Komerční sdělení -zpravy

Trápite sa s akné? Na vine môže byť hormonálna nerovnováha.

S akné sa najčastejšie stretávame v puberte. V dnešnej dobe, ale existuje veľké množstvo žien, ktoré s ním zápasí aj v dospelosti. Niekedy...

Už jste četli?

Chcete si doma vytvoriť krásny účes? Použite teplovzdušnú kefu či trojkulmu

Mať účes, ktorý je slušivý a podčiarkuje krivky tváre,...

Kos

Kosy sú fascinujúce vtáky, ktoré sa vyskytujú v rôznych...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje