- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
ZdravieMáte žltý výtok, ktorý zapácha? Pozor na gynekologický zápal

Máte žltý výtok, ktorý zapácha? Pozor na gynekologický zápal

-

- Komerční sdělení -aktuality

Všetky ženy majú pošvový výtok. Vďaka nemu je v pošve udržiavané zdravé prostredie, týmto spôsobom je sliznica chránená pred infekciou a tiež je dokonale zvlhčovaná. To, ako práve teraz váš pošvový výtok vyzerá, je vo veľkej miere závislé od toho, v ktorej fáze menštruačného cyklu sa nachádzate.


Zdravý výtok z pošvy

Bežný výtok, ktorý je úplne v poriadku, môže byť belavý, vodový, číry, môže sa naťahovať ako vaječný bielok. Vždy ale musí byť bez zápachu. Ak výtok, na ktorý ste bežne zvyknutí, zmení konzistenciu alebo farbu, klasicky napr. vytvoria hrudky, má konzistenciu ako tvaroh, navyše pôjde o žltý výtok s patrným sfarbením, je načase byť obozretný.


Gynekologický zápal signalizuje práve žltý a často zapáchajúci výtok. Pokiaľ nebudete pozorovať vaše výtoky, alebo budete ignorovať, ako vyzerá a je cítiť, pokiaľ nebudete sexuálne zdržanlivý, prenesie sa ochorenie aj na vášho sexuálneho partnera. Spravidla za všetkým stoja baktérie, ktoré vyžadujú pre svoj život kyslík, a síce aeróbne streptokoky skupiny B, Escherichia coli alebo iné baktérie z okolia pošvovej sliznice. Prejavuje sa bolesťami pri pohlavnom styku, hnisavým žltým výtokom a zápachom pripomínajúcim hnilobu.


Pri akejkoľvek zmene výtoku by mali byť veľmi obozretné tehotné ženy. Výtok v tehotenstve nie je škodlivý, aj tu slúži na ochranu pošvy po celú dobu tehotenstva, avšak ani tehotným sa pošvové problémy a nezdravé výtoky nevyhýbajú. Je nutné ich riešiť, aby nebolo ohrozené tehotenstvo, rovnako ako nevznikli komplikácie pri pôrode.


Jednodňová liečba vaginálnymi čapíkmi nestačí

Doba ide stále dopredu, a to aj v tejto oblasti. Pre všetky ženy je určite dobrou správou, že môžeme kúpiť čapíky, ktoré nám za spravidla deň a noc vyriešia bežnú mykózu. To ale neplatí, pokiaľ budete mať žltý, zapáchajúci výdatný výtok. Tu je nutné navštíviť lekára.
Pri užívaní predpísaných liekov môžete používať aj podporné prostriedky pre zdravé prostredie v pošve.

Ponúka ich napr. Gynella.com

Mohlo by se vám líbit

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na výber mnoho foriem cvičenia, z ktorých kardiovaskulárny tréning patrí medzi...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú a provideri neustále servírujú nové a vylepšené kúsky, pre maximálny...
- Komerční sdělení -zpravy

Najčastejšie zdravotné problémy žien a ako sa im vyhnúť

Zdravie žien je komplexná téma, ktorá zahŕňa rôzne aspekty od hormonálnych porúch až po duševné zdravie. V tomto článku...

Už jste četli?

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje