- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Rady a NávodyEko plienky prospejú bábätku aj prírode

Eko plienky prospejú bábätku aj prírode

-

- Komerční sdělení -aktuality

Narodenie nášho dieťatka nie je pre prírodu ničím, čo by jej prospelo. Či chceme, alebo nie, dieťa je obrovskou ekologickou záťažou. Stačí si spočítať, koľko odpadu vyprodukujeme pri jeho prebaľovaní.

více v článku...

Plienky by si zaslúžili anti ekocenu. Čo s tým?

Jednorazové plienky sú úžasný vynález pre rodičov, maminky aj bábätká, avšak desivým pre životné prostredie. Dieťa nosí plienky do 3 až 3,5 rokov, niektoré dlhšie. Ak denne za toto obdobie spotrebujeme 6 jednorazových plienok, je to za toto obdobie 6570 až 7665 plienok. K tomu si musíme pripočítať jednorazové prebaľovacie podložky, vlhčené papierové vreckovky, ktoré sa nerozložia v bežnej kanalizácii a určite ďalšie a ďalšie pre prírodu problematické produkty súvisiace s narodením nášho bábätka. Mnohé maminky sa rozhodli vrátiť ku klasickým plienkam, aby znížili vplyv na životné prostredie, ale aj na rodinnú kasu. Avšak príliš to nepomáha. Neustále pranie nie je o nič ekologickejšie. Ideálnejšou pomocou pre životné prostredie je voliť eko plienky. Takými sú Moltex plienky.

Prírodné plienky prospejú prírode

Klasické plienky, ktoré chŕlia na trh najväčší výrobcovia, ekologickými rozhodne nie sú. Siahnite po iných. Moltex plienky sú taktiež jednorazové plienky, ale biologicky rozložiteľné a bez obsahu chlóru. Vyrobiť takéto plienky je technologické výzva. Moltex sú biologicky rozložiteľné až z 50 %. Vyrábajú sa z biologicky odbúrateľných a kontrolovaných surovín. Obal plienok je dokonca 100% kompostovateľný. Celkom ich používaním znížite negatívny vplyv na životné prostredie o 40 až 50 % podľa veľkosti plienky.

Eko plienky Moltex však prospievajú aj detskej pokožky

Savé jadro neobsahuje ani minimálne množstvu chlóru. Sú bez parfemácie a aj bez prírodného latexu, ktorý je alergénom a jeho získavanie opäť zaťažuje životné prostredie. Nejde pritom o žiadny kompromis s menším účinkom. Plienku sú s trojvrstvým savým jadrom, ktoré dokonale absorbuje všetku vlhkosť. Súčasne je plienka priedušnou – konkrétne jej vonkajšia časť. Tá je tiež 100% biologicky odbúrateľnou. Plienky sa nosia veľmi komfortne vďaka pružným samolepiacim páskam po stranách. Takže žiadny kompromis, ale proste lepšie plienky – pre naše deti aj pre prírodu.

Mohlo by se vám líbit

Klasická masáž vás zbaví únavy aj stresu

V súčasnej napätej dobe, kedy je pokoj a odpočinok pre telo i myseľ stále dôležitejšie, prináša klasická masáž úľavu...

Oblečenie pre bábätko: Praktické rady a tipy na nákup v obchode pre deti

Keď príde na výber dojčenského oblečenia, môže to byť zdĺhavá a náročná úloha. Nájsť totiž to pravé nie je...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy na skvelé aktivity s deťmi (nielen) počas jari

Do leta je ešte ďaleko a vy neviete, ako zabaviť svoje ratolesti počas voľných dní a víkendov? Už teraz...

Už jste četli?

Klasická masáž vás zbaví únavy aj stresu

V súčasnej napätej dobe, kedy je pokoj a odpočinok...

Oblečenie pre bábätko: Praktické rady a tipy na nákup v obchode pre deti

Keď príde na výber dojčenského oblečenia, môže to byť...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje