- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Rady a NávodyPosilňovacia guma – športová pomôcka na cvičenie doma aj...

Posilňovacia guma – športová pomôcka na cvičenie doma aj vonku

-

- Komerční sdělení -aktuality

Metatitle: Spevnite svoje telo cvičením s posilňovacou gumou

Metadesc: Hľadáte parťáka na tréning, čo vám dá poriadne do tela vo fitku, pri cvičení doma, vonku aj na dovolenke? Vyskúšajte posilňovaciu gumu.

Perex: Plavková sezóna je za dverami. Najvyšší čas zamakať na vašich bicepsoch alebo zadočku snov. Spevnite si telo pomocou 10 jednoduchých cvikov s posilňovacou gumou.

více v článku...

Čo je posilňovacia guma?

Hľadáte všestrannú športovú pomôcku, ktorá nebude stáť majland, hravo ju zbalíte do kabelky alebo do batohu na dovolenku a zároveň s ňou precvičíte celé telo? Vyskúšajte posilňovaciu gumu. Hodí sa ako pre začiatočníkov, tak pre skúsených športovcov, ktorým okorení tréning, keď už im ich telo ako prirodzená záťaž prestane stačiť.

Guma funguje na princípe odporu, je pevná a pružná zároveň a vďaka tomu je perfektným parťákom na posilňovanie, ale aj pretiahnutie. Taká jej fitness babička je kovová pružina, ktorú už dnes ale uvidíte málokde. Guma je bezpečnejšia, skladnejšia, ponúka možnosť vybrať typ záťaže a zároveň ju využijete pri obrovskom množstve cvikov.

Zapotíte sa s ňou vo fitku, pri cvičení pilates a jogy doma aj v telocvični alebo na vašom obľúbenom street workout ihrisku.

Ako si vybrať odporovú gumu?

Pri výbere gumy myslite vždy na stav vašej fyzičky aj na to, ako a kde s gumou plánujete cvičiť. Ďalej zvážte, či chcete, aby vám guma pomáhala, teda aby vám spevnila požadovanú časť tela pre jednoduchšie opakovanie vybraných cvikov, alebo hľadáte skôr novú výzvu pre vaše svaly a chcete si cvičenie sťažiť.

Pozrite na päť typov gúm, ktoré sa líšia typom materiálu a spôsobom využitia, a vyberte si tú pravú podľa vašich kritérií.

1. Guma spojená do kruhu

Je najznámejším a finančne najdostupnejším variantom. Hodí sa pre začiatočníkov, ktorí sa chcú s cvičením s gumou ešte len zoznámiť, ale aj pre profi športovcov, ktorí si chcú dať viac do tela. V ponuke nájdete rôzne stupne tuhosti (záťaže). Ak si neviete rady, akú záťaž zvoliť, vyskúšajte sadu posilňovacích gúm, ktoré sú farebne odlíšené podľa náročnosti.

zdroj: vfstyle.sk

2. Dlhá odporová guma

Dlhá guma je univerzálna pomôcka, ktorú využijú takmer všetci športovci. Existujú dva typy. V prvom prípade sa jedná o gumu s dvoma koncami, za ktoré ju môžete chytiť alebo priviazať, kam sa chcete. Druhým variantom je kruh (tzn. predĺžená verzia základnej gumy), ktorý môžete zaháknuť o vašu nohu alebo vytvorením slučky o športové náčinie či čokoľvek iné, čo máte k dispozícii. Je ideálny na preťahovanie pred a po tréningu, pilates aj jogu, zároveň sa však teší veľkej obľube medzi street workoutermi.

3. Textilná posilňovacia guma

Textilné posilňovacie gumy sú medzi športovkyňami stále obľúbenejšie, a to nielen vďaka ich štýlovému dizajnu a popularite na sociálnych sieťach. Skvele sa hodí najmä na precvičenie dolnej časti tela, čo z nich v podstate robí „tajnú zbraň pre pevný zadoček“. Guma je vždy vybavená protišmykovou vrstvou, aby sa pri cvičení nezhrnovala. Vyberať si môžete z niekoľkých druhov záťaže. Pre tých, čo majú radi zmenu alebo predvídajú rast svojej športovej formy, sú k dispozícii sady textilných posilňovacích gúm, kde si môžete zvoliť záťaž podľa požadovanej náročnosti tréningu.

zdroj: vfstyle.sk

4. Gymnastická/pilates guma

Pre tých, čo hľadajú nižší stupeň záťaže alebo vhodný doplnok na cvičenie jogy či pilates, je ideálna gymnastická guma. Ide o úzku textilnú gumu, ktorá skvele poslúži ako pomôcka pri preťahovaní alebo pre menej náročné posilňovanie. Gymnastická guma je rozdelená na 8 úrovní podľa záťaže, ktoré sú očíslované. Je teda na vás, akú si pri cvičení zvolíte, a súčasne ich môžete liboľne striedať.

zdroj: vfstyle.sk

5. Posilňovacia guma s rukoväťou a expandérmi

Ak sa chcete sústrediť najmä na posilňovanie hornej časti tela, potrápte vaše bicepsy a prsné svaly gumou s rukoväťou alebo expandérom. Gumový expandér je kratším variantom gumy s rukoväťou. Obaja sú ideálnou športovou pomôckou do vašej domácej telocvične alebo na cvičenie vonku.

10 základných cvikov s posilňovacou gumou

Neviete, ako s gumou začať cvičiť? Inšpirujte sa na internete, kde nájdete množstvo videí s ukážkami cvikov i návodov, alebo sa opýtajte vášho trénera vo fitku. Pre jednoduchší začiatok sme pre vás zostavili zoznam základných cvikov s ktorými môžete začať napríklad u vás doma v obývačke:

  • Úkroky do strany
  • Zanožovanie
  • Zakopávanie na bruchu
  • Drepy
  • Zdvíhanie panvice s gumou nad kolenami
  • Roznožovanie so zdvihnutou panvicou
  • Výpady do strany
  • Drepy s výpadom
  • Bicepsové príťahy
  • Úkroky do strán v pozícii dosky (planku)

Spoznajte silu posilňovacích gúm českej firmy VFstyle, ktoré sú vyrobené len z tých najkvalitnejších materiálov. Môžete si tak byť istí, že sa s nimi zapotíte alebo pretiahnete na mnohých svojich tréningoch a zároveň vďaka ich atraktívnemu dizajnu sa zaručene blysnete u vás v telocvični.

Mohlo by se vám líbit

Chcete si doma vytvoriť krásny účes? Použite teplovzdušnú kefu či trojkulmu

Mať účes, ktorý je slušivý a podčiarkuje krivky tváre, by mala mať každá žena. Preto by mala zájsť aspoň...

Kos

Kosy sú fascinujúce vtáky, ktoré sa vyskytujú v rôznych prostrediach od lesov až po mestské oblasti. Patria medzi najobľúbenejšie...
- Komerční sdělení -zpravy

Trápite sa s akné? Na vine môže byť hormonálna nerovnováha.

S akné sa najčastejšie stretávame v puberte. V dnešnej dobe, ale existuje veľké množstvo žien, ktoré s ním zápasí aj v dospelosti. Niekedy...

Už jste četli?

Chcete si doma vytvoriť krásny účes? Použite teplovzdušnú kefu či trojkulmu

Mať účes, ktorý je slušivý a podčiarkuje krivky tváre,...

Kos

Kosy sú fascinujúce vtáky, ktoré sa vyskytujú v rôznych...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje