- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
HoroskopyKomu hrozí paranoja a kto verí vlastným klamstvám: Psychická...

Komu hrozí paranoja a kto verí vlastným klamstvám: Psychická (ne)stabilita podľa znamenia zverokruhu. Čo vás môže ohroziť?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Duševné zdravie nie je samozrejmosť. To, v akej psychickej kondícii sa nachádzate, ovplyvňuje množstvo faktorov. Jedným z nich je aj znamenie zverokruhu, v ktorom ste sa narodili. Aké predispozície vám v tejto súvislosti určili hviezdy?

BARAN (21. 3. – 20. 4.)
Ohnivosť, vznetlivosť, túžba rýchlo jednať a s tým spojený nedostatok trpezlivosti sú tým, čo vedia v živote Barana napáchať značné škody. Medziľudské vzťahy sa vďaka jeho výbušnému správaniu ľahko narušia a hádka strieda hádku. Rozhodne nejde o efektívnu cestu k riešeniu problémov, Baran sa však radšej postaví do opozície a usilovne sa snaží preraziť všetko, čo mu prekáža, aby dokázal svoju pravdu. Jeho urputná nezávislosť mu následne bráni požiadať druhého v prípade potreby o pomoc či podporu. Zrodenci v Baranovi najviac škodia prchlivosť jeho povahy a až sebazničujúcu výbušnosť. Ak nekultivuje Baran svoj vnútorný oheň, môže to pre neho byť časom veľmi vysiľujúce a pre psychiku deštruktívne.

BÝK (21. 4. – 21. 5.)
Zemitý Býk sa jasne vymedzuje, hľadá bezpečie a existencionálnu istotu. Pocit ukotvenia je pre neho zásadný, tvrdo si obhajuje svoje územie a osobný priestor. Preferuje osvedčené postupy, ctí tradície a pokiaľ vyložene nemusí, nešetrí na kvalite. Môže byť ťažké dohovoriť sa s ním, ak má na vec vyhranený názor. Zrodenec v Býkovi veľmi lipne na svojom pohodlí a istotách. Ak vníma (či už skutočnú alebo domnelú) hrozbu, môže sa jeho strach vymknúť kontrole. Následne má tendenciu inklinovať k rôznym stupňom paranoy, vyznačujúce sa bludy, chorobnými predstavami o vlastnom ohrození a stihomamom.

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.)
Vzdušné znamenie Blížencov v sebe rieši značný rozpor. Naoko nekomplikovaný jedinec, obľúbený v spoločnosti a schopný spontánne komunikovať na množstvo rozdielnych tém, v sebe ukrýva ešte ďalšiu tvár. Tá už tak veselá nie je, Blíženec si ju však spravidla necháva pre seba. Človek narodený v tomto znamení máva tendenciu trpieť problémami s identitou: jeho ego je značne flexibilný a vždy veľmi závisí na prostredí a druhých ľuďoch, či mu dokážu pomôcť rozkryť, kým naozaj je. V tejto súvislosti hrozí zrodenci v Blížencoch v extrémnom prípade až rozdvojenie osobnosti, prípadne narcistická porucha, ktorá poskytuje ako prehnané sebavedomie, tak naopak patologickú neistotu vo vlastnej schopnosti.

RAK (22. 6. – 22. 7.)
Rak patrí k vodným znameniam. Tie sú všeobecne považované za veľmi citlivé av tomto prípade to platí dvojnásobne. Zrodenec v Rakovi obvykle býva ošetrujúci, niekedy až úzkostne. Jeho hlavnou snahou je, aby sa ľudia, ktorých miluje, cítili dobre, ale máva tendencia je svojou láskou „dusiť“. Úskalia račia povahy tkvie aj v tom, že Rak sám môže mať problém objektívne porozumieť svojim pocitom. Má rád súkromie a „cudziem“ príliš nedôveruje, preto máva tendencia veľa vecí skrývať. Drží v sebe najrôznejšie emócie a predstiera, že je všetko v poriadku. Dlhodobé duševné napätie sa potom môže prejaviť úzkostnými stavmi a plíživou obavou z budúcnosti. Práve Rak je dobrým adeptom na tzv. mýtomaniu (bájnu klamlivosť), skresľovanie spomienok a vytváranie falošnej pamäte, ktorým dotyčný sám aj verí.

LEV (23. 7. – 22. 8.)
Ohnivý Lev túži vyniknúť, niekedy za každú cenu. Dokáže byť zábavný a veľkorysý, svoje publikum baví a podporuje. Potrebuje ale spätnú väzbu, potlesk a ovácie. Nízke sebavedomie mu obvykle nehrozí, opak áno. To ho však chráni pred mnohými problémami, ktorým čelíme my ostatní, čo si sami sebou takí istí nie sme. Akonáhle sa však vďaka prežitej traume podarí výraznejším spôsobom narušiť leviu sebaistotu, môže to obrátiť celý jeho svet hore nohami. V rámci duševného zdravia by si mal Lev dávať pozor na nezdravé preceňovanie svojich síl, chorobné presvedčenie o vlastnej „veľkosti“ (megalománia) a nezdravej túžbe vyniknúť.

PANNA (23. 8. – 22. 9.)

Zemitá a vždy precízna Panna má rada, keď sú veci presne tak, ako (podľa nej) majú byť. Má silný zmysel pre poriadok, cit pre najmenší detail a je extrémne citlivá na nesúlad. V chaose vôbec nedokáže fungovať a stáva sa nedotknutou a nervóznou. Panna vynikne všade tam, kde je žiaduca titerná práca, hlboká analýza a zhromažďovanie dát. Utopiť sa naopak môže v niekedy až chorobnej túžbe po dokonalosti, ktorá jej vie pekne zakúriť. Pokiaľ sa veci nedarí tak, ako si vo svojej náročnosti Panna praje, môže trpieť (celkom zbytočným) pocitom menejcennosti, vzťahovačnosťou, v extréme až stihomamom. Zároveň si veľmi zakladá na svojom zdraví, čo sa v krajnom prípade prejavuje ako hypochondria.

VÁHY (23. 9. – 23. 10.)
Váhy patria k vzdušným znameniam. Majú jemnú povahu, sú intelektuálne založené av živote je pre nich dôležitá predovšetkým rovnováha. Práve potreba harmónie je tým, čo Váham pomáha uvedomiť si, čo v ich živote nie je v poriadku (vrátane ich vlastnej mentálnej a emocionálnej energie). Ak k tomu dôjde, možno nebudú samé vedieť svoje problémy vyriešiť, ale budú schopné sa zveriť, prípadne vyhľadať odbornú pomoc.

Mohlo by se vám líbit

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na výber mnoho foriem cvičenia, z ktorých kardiovaskulárny tréning patrí medzi...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú a provideri neustále servírujú nové a vylepšené kúsky, pre maximálny...
- Komerční sdělení -zpravy

Najčastejšie zdravotné problémy žien a ako sa im vyhnúť

Zdravie žien je komplexná téma, ktorá zahŕňa rôzne aspekty od hormonálnych porúch až po duševné zdravie. V tomto článku...

Už jste četli?

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje