- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
ZdraviePrejavy kvapavky sú u žien a mužov rozdielne. Viete,...

Prejavy kvapavky sú u žien a mužov rozdielne. Viete, ako ju spoznať?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kvapavka patrí našťastie k ochoreniam, s ktorými sa nestretávame príliš často. Ak sa ale dostaví, dokáže pacientov „pekne“ potrápiť. Neradno ju podceňovať, a pokiaľ máte podozrenie na toto nepríjemné ochorenie, vyhľadajte čo najskôr lekársku pomoc.


Kvapavka a jej príznaky


Kvapavka sa radí medzi pohlavné choroby, ktoré mnohí z nás z počutia poznajú. Vieme, že existuje, ale väčšinou už nevieme, ako sa prejavuje, alebo ako ju môžeme dostať, príp. čo sa v tele počas nej deje.
Odborne sa jej hovorí gonorrhoea a nakazíte sa prostredníctvom baktérií. Tie sa k vám dostanú spravidla pohlavným stykom.


Choroba kvapavka príznaky trochu mení s ohľadom na to, či je chorý muž, alebo žena. Najčastejšie sa stretávame s pálením, bolesťami pri močení a hnisavým výtokom z močovej trubice, od čoho je odvodený názov kvapavka.


U žien nemusia byť ale príznaky viditeľné, napriek tomu sú citeľné. Stretávame sa s opuchom a bolestivosťou v oblasti intímnych partií, častý je tiež žltý alebo zelený výtok a krvácanie aj mimo termínu menštruácie. V prípade, že sa choroba dostane do sily a závažnejšej fázy, nastúpiť môžu aj symptómy ako horúčka, kŕče, dávenie. Kvapavka napáda aj hltan a konečník, pri napadnutí hltana sú príznaky rovnaké, ako pri angíne.
To, že máte kvapavku, zistíte vďaka testom výterov močovej trubice, vyšetreniu moču a rozboru krvi. Odhalenie kvapavky je tak spoľahlivé.


Ako na prevenciu a liečbu kvapavky


Prevenciou pred kvapavkou je chránený sex, teda používanie kondómu. Prevenciou je tiež pohlavný život s jedným partnerom. V prípade promiskuity sa táto choroba veľmi rýchlo šíri.


Kvapavka liečba sa vykonáva za pomoci antibiotík. Tá by mala do 14 dní pomôcť a choroba odznie.
Dôležité je, aby boli kontaktovaní všetci, s ktorými mala chorá osoba pohlavný styk, a bolo zistené, či tiež netrpia kvapavkou. Počas choroby je nutné zachovať pohlavnú zdržanlivosť.
Viac informácií nájdete na Gynella.com.

Mohlo by se vám líbit

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na výber mnoho foriem cvičenia, z ktorých kardiovaskulárny tréning patrí medzi...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú a provideri neustále servírujú nové a vylepšené kúsky, pre maximálny...
- Komerční sdělení -zpravy

Najčastejšie zdravotné problémy žien a ako sa im vyhnúť

Zdravie žien je komplexná téma, ktorá zahŕňa rôzne aspekty od hormonálnych porúch až po duševné zdravie. V tomto článku...

Už jste četli?

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje