- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Rady a Návody5 dôvodov, prečo investovať do robotickej kosačky

5 dôvodov, prečo investovať do robotickej kosačky

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kosenie trávy je pre jedného milovanou aktivitou a pre druhého útrpnou povinnosťou. Ak patríte do tej druhej kategórie, potom je jasné zamyslieť sa nad investíciou do robotickej kosačky. Tu totiž stačí iba naprogramovať a vytýčiť ju sečné pole, čím vaša participácia na úprave trávnika končí. Na vás zostane užiť si ušetrený voľný čas.
Pri výbere nového pomocníka je najdôležitejším kritériom veľkosť kosenej plochy. Spočítajte si preto celkovú plochu vášho pozemku, od nej odčítajte „nesekateľné“ plochy, ako napr. pôdorys domu, kvetinové záhony, kríky, bazén atď. Dôležitým faktorom pri výbere je aj tvar záhrady a svahovosť terénu. „Robotická kosačka zvládne ktorýkoľvek tvar pozemku, ale pozor dajte v prípade extrémne členitého terénu. Pokiaľ je vaša záhrada kopcovitá, investujte do stroja, ktorý má silný výkon, aby si s takýmto terénom poradil,“ radí Aleš Chrobok, špecialista na záhradnú techniku.

 1. Perfektné pokosenie a kvalitnejší trávnik
  Váš trávny porast bude krajší. Pravidelné kosenie totiž stimuluje rast a odrezky trávy, ktoré na trávniku zostávajú pôsobia ako prírodný mulč. Výsledkom je dokonalý, rovnomerný povrch trávnika, ktorý je typický svojou hustotou a obzvlášť zelenou trávou.
 2. Jednoduchá inštalácia a sprevádzkovanie
  S inštaláciou kosačky vám pomôže predajca, ale ak ste aspoň trochu technický typ, zvládnete to sami. Na internete sú dostupné video návody, ktoré vás navedú krok po kroku. Následne je potrebné na pozemku natiahnuť obvodový drôt, čím kosačke vymedzíte pole pôsobnosti. Drôt je možné prichytiť plastovými kolíkmi k zemi alebo zaryť pod povrch. Posledným krokom je nastaviť, v menu kosačky alebo v aplikácii, parametre vašej záhrady a program kosenia. Zhruba po týždni až dvoch zhodnotíte, či je všetko nastavené správne a prípadne mierne pozmeníte nastavenie.
 3. Jednoduché čistenie, nízka potreba údržby
  Ten, kto investuje do robotickej kosačky, chce predovšetkým získať viac voľného času. Takže aby za to investícia stála, je potrebné vybrať stroj, ktorý oplýva automatickým čistením, čomu dopomáhajú inteligentné funkcie. Napríklad robotické kosačky od Robomow majú samočistiace kolesá alebo patentovaný odstraňovač mulča. Ten sa pri prevádzke pohybuje vo vnútri stroja a bráni tomu, aby sa vlhké kusy trávnika nalepovali na spodnú stranu kosačky, odkiaľ by ste ich inak museli zložito ručne odstraňovať.
 4. Neobmedzené možnosti kosenia
  Pri nákupe robotického pomocníka sa zamerajte na toho, ktorý bude mať nízku hladinu hlučnosti. Vyberte takého, ktorý sa pýši hlučnosťou do 64 dB, kosiť môžete aj v noci alebo skoro ráno bez toho, aby prevádzka rušila vás či susedov. Ďalšou podstatnou výhodou je fakt, že robotickej kosačke nevadí dážď ani rosa, takže sa môže vydať do terénu skutočne kedykoľvek.
 5. Zranenia ani zlodeji nemajú šancu
  Robotické kosačky sú opatrené bezpečnostnými prvkami. Stroje majú rôzne integrované snímače a senzory. Akonáhle sa kosačke postaví niečo do cesty, automaticky sa zastaví. Deti a zvieratá sú tak v bezpečí. Rovnako je to aj pred zlodejmi. Kosačka je totiž vybavená bezpečnostným zámkom proti krádeži. Ten, kto nepozná správny pin kód, nemôže stroj ovládať ani nastavovať a zamknutá kosačka je prípadným zlodejom k ničomu.

Faktom je, že majiteľom robotických kosačiek odpadá množstvo práce so starostlivosťou o trávnik. Nemusia odnášať ťažké koše s pokosenou trávou ani zložito kalkulovať, kedy na pokosenie trávnika nájdu čas. Kosiť môžu kedykoľvek, takže im táto činnosť už nenarušuje popoludňajšie alebo víkendové plány. Bonusom im navyše je najkrajší trávnik široko ďaleko, pretože pravidelná starostlivosť sa na ňom zakrátko prejaví.

Mohlo by se vám líbit

Štúdium MBA je prínosné pre podnikateľky aj mamičky na rodičovskej dovolenke

Je všeobecne známe, že ak chceme byť pre zamestnávateľov zaujímaví, mali by sme sa neustále vzdelávať. To ale platí...

Chýba vám pekný a kvalitný záhradný altánok? Vieme, kde dobre nakúpite

Mať záhradu alebo chalupu s malým pozemkom je doslova raj pre naše telo i myseľ. Pokiaľ máte radi posedenie...
- Komerční sdělení -zpravy

Efektívne techniky strihania pre rôzne typy srsti psov a mačiek

Domáci miláčikovia prinášajú do našich životov veľa radosti. Avšak vyžadujú aj pravidelnú starostlivosť, ktorá sa nezaobíde bez strihania srsti....

Už jste četli?

Štúdium MBA je prínosné pre podnikateľky aj mamičky na rodičovskej dovolenke

Je všeobecne známe, že ak chceme byť pre zamestnávateľov...

Chýba vám pekný a kvalitný záhradný altánok? Vieme, kde dobre nakúpite

Mať záhradu alebo chalupu s malým pozemkom je doslova...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje