- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Pre ženyStarostlivosť o pleť s rosaceou

Starostlivosť o pleť s rosaceou

-

- Komerční sdělení -aktuality

Rosacea je chronické kožné ochorenie, pri ktorom hrajú dôležitú úlohu krvné vlásočnice v koži. Ak sa roztiahnu prejaví sa to začervenaním pleti. Rosaceu určite nepodceňujte. Ochorenie sa môže postupne zhoršovať a z celkom milého občasného rumenca na tvári môžu vzniknúť červené hrbolčeky a pupáčky. V poslednom štádiu sú zmeny na pokožke nevratné. Ako sa teda starať o pleť s rosaceou?

Čistenie pleti

Pleť umývajte dvakrát denne, ráno a večer. Vyberajte si jemnú čistiacu kozmetiku, ktorú končekmi prstov naneste na mokrú pleť a krúživými pohybmi rozotrite po pokožke. Opláchnite dôkladne vlažnou vodou tak, aby na nej nezostali zvyšky prostriedku. Tvár si uterákom nedrhnite ale ho len prikladajte na pleť.

Hydratujte

Je jedno či máte pleť suchú alebo mastnú, ak vás trápi rosacea používajte hydratačné krémy. Ak je pleť dostatočne hydratovaná zvyšuje sa jej obranyschopnosť, pleť je jemnejšia, hladšia a neolupuje sa.

Kozmetika šetrná k pleti s rosaceou

Pri výbere kozmetiky na starostlivosť o pleť si dobre vyberajte. Zložky, ktoré produkty obsahujú môžu pleť podráždiť. Určite by ste sa mali vyhnúť kozmetickým produktom, ktoré obsahujú alkohol, gáfor, pridané arómy a farbivá.

Vyberte si krém, ktorý zmierňuje začervenanie pleti a upokojuje ju, napríklad Sensibio AR krém. Tento krém je ideálny na pleť s rosaceou, keďže pokožku zároveň aj hydratuje a zvyšuje jej obranyschopnosť.

Nové kozmetické produkty testujte

Skôr ako si na pleť aplikujete nový kozmetický produkt otestujte ho. Či už ide o nový typ krému, make-up alebo čistiaci gél nenanášajte ho hneď na celú pleť. Naneste malé množstvo produktu na pleť blízko miesta, kde sa rosacea objavuje (nie na to miesto). Ak do 72 hodín pocítite pálenie alebo štípanie nepoužívajte ho.

Vyhnite sa všetkému čo môže vašu pleť dráždiť. Nejde len o zložky v kozmetike. Nepoužívajte žiadne špongie či handričky na tvár, ktorých používanie vytvára na pleti trenie či drhnutie. Vyhnite sa aj peelingom, ktoré môžu začervenanie vyvolať.

Mohlo by se vám líbit

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na výber mnoho foriem cvičenia, z ktorých kardiovaskulárny tréning patrí medzi...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú a provideri neustále servírujú nové a vylepšené kúsky, pre maximálny...
- Komerční sdělení -zpravy

Najčastejšie zdravotné problémy žien a ako sa im vyhnúť

Zdravie žien je komplexná téma, ktorá zahŕňa rôzne aspekty od hormonálnych porúch až po duševné zdravie. V tomto článku...

Už jste četli?

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje