- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Rady a NávodyPorovnanie dvoch hlavných typov tepelných čerpadiel

Porovnanie dvoch hlavných typov tepelných čerpadiel

-

- Komerční sdělení -aktuality

Veľa z nás si praje ušetriť za vykurovanie. Niekto si kúpil nové tesnenie do okien, niekto nové termostatické hlavice na radiátory. Mnohí stiahli kotol o 1°, čo sa na spotrebe energie tiež prejaví. Avšak úsporu nám prinesie aj nový spôsob vykurovania. Napríklad s pomocou tepelného čerpadla.

Dva hlavné druhy tepelných čerpadiel

U nás sa stretávame spravidla s tepelným čerpadlom fungujúcim na princípe „vzduch – voda“, alebo s tepelným čerpadlom so spôsobom čerpania a odovzdávania energie „vzduch – vzduch“.


Tepelné čerpadlo vzduch – voda je vhodné pre rodinné domy, byty aj kancelárie alebo napríklad reštaurácie. Tento typ čerpadla zvláda majiteľom ušetriť až neuveriteľných 80 % pôvodných nákladov na vykurovanie a výrobu teplej úžitkovej vody. Vďaka nemu dosiahnete nezávislosť na dreve, oleji alebo plyne, využijete teplo z prírody, ktoré je zadarmo a je k dispozícii kdekoľvek sa nachádzate.

Dôležité je vybrať kvalitný typ tepelného čerpadla. K popredným výrobcom sa radí Mitsubishi, Panasonic alebo Midea.


Iný spôsob fungovania má tepelné čerpadlo vzduch – vzduch. Využitie nachádza predovšetkým pri domácnostiach, a to po celý rok. 80 % energie získava zo vzduchu a len 20 % z elektrickej energie. Tento typ čerpadla prostredníctvom kompresora ohrieva vzduch v domácnosti bez inštalácie vykurovacieho systému. Na rozdiel od tepelného čerpadla vzduch – voda sa teplo nepresúva do ústredného kúrenia a potom do podlahového kúrenia alebo radiátorov. Systém vzduch – vzduch vyhrieva interiér fúkaním teplého vzduchu priamo z vnútornej jednotky.

Vstupná investícia je tu nižšia, než u iných druhov čerpadiel. Ľahko sa montujú, doba montáže je len asi 4 hodiny. Môže vám výborne poslúžiť ako alternatíva za staré elektrické systémy. Využitie nachádza nielen na kúrenie, ale aj na ochladzovanie, čistenie a ionizáciu vzduchu a udržiavanie správnej teploty v miestnosti.


Viac informácií nájdete na eco3energy.sk.

Mohlo by se vám líbit

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na výber mnoho foriem cvičenia, z ktorých kardiovaskulárny tréning patrí medzi...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú a provideri neustále servírujú nové a vylepšené kúsky, pre maximálny...
- Komerční sdělení -zpravy

Najčastejšie zdravotné problémy žien a ako sa im vyhnúť

Zdravie žien je komplexná téma, ktorá zahŕňa rôzne aspekty od hormonálnych porúch až po duševné zdravie. V tomto článku...

Už jste četli?

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje