- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Rady a NávodyVoda volá, alebo ako vybrať ideálne plavky pre vaše...

Voda volá, alebo ako vybrať ideálne plavky pre vaše deti?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Chystáte sa na dovolenku? Prihlásili ste svoje dieťa na plavecký kurz? Alebo plánujete stráviť slnečný deň pri jazere či na priehrade? Ak vás láka zábava pri vode, pravdepodobne prvé, čo si pripravíte, budú plavky. Pre vás, partnera, pre deti. Potom nasleduje plážová obuv, osušky, deka, ochranné krémy a doplnky, nápoje aj niečo na zahryznutie.

Ak sa však chystáte so svojím drobcom k vode prvýkrát, možno sa zaseknete už pri tom prvom bode. Plavky! Aby ste výlet mohli uskutočniť, bolo by načase po nejakých sa poobzerať. Viete, na čo si dať pozor pri výbere detských plaviek a aké sú možnosti?

Čo môže ovplyvniť váš výber?

Detské plavky sú roztomilé, chutnučké, na zjedenie. A taký je zámer módnych návrhárov aj výrobcov: zaujať, získať si zákazníka, predať. Do detských plaviek sa dokážete zamilovať na prvý pohľad. Toto však nie je ten správny prístup, keď hľadáte plavky pre svoje deti. Poďme si teda zopakovať, na čo si dať pozor pri kúpe detského oblečenia a detských plaviek.

Účel

Prvým krokom k nájdeniu správnych detských plaviek je zistiť, čo v nich bude vaše dieťa robiť. Niektoré deti sú viac aktívne vo vode, iné sa radšej slnia na pláži alebo čľapkajú v bazéne.

Pri výbere plaviek vám pomôže aj to, kde ich bude dieťa nosiť. Plánuje ich využívať v krytej plavárni alebo v nich pôjde na slniečko?

Zvyčajnou voľbou plávanie v interiéri sú jednodielne plavky, pretože dobre držia na svojom mieste a sú pohodlné na plávanie a iné vodné športy.

Na kurzy plávania alebo plavecké kurzy organizované školou sa uprednostňujú tmavšie farby. Na druhej strane, ak idete k vode za zábavou, môžete vybrať niečo veselšie, viac farebné, s rôznymi doplnkami, napríklad suknička, čipky, vrecká a pod.

Plávanie a šantenie v bazéne, jazere alebo mori priamo pod modrým nebom si žiada dvojdielne plavky, aby sa slniečko ľahšie dostalo k detskej pokožke. Samozrejme, netreba zabúdať na vysoko ochranný opaľovací krém!

Dvojdielne detské plavky sú dostupné v rôznych farbách a vzoroch. Navyše poskytujú ďalší významný benefit, dvojdielne plavky sú praktickejšie z hľadiska používania toalety. O to viac, ak máte bábätko alebo batoľa a je vysoká pravdepodobnosť, že ho budete musieť niekoľkokrát prebaliť.

Veľkosť

Pokiaľ ide o výber správnej veľkosti plaviek, je dôležité dieťa zmerať, aby mu plavky sadli čo najlepšie. Odmerajte hrudník, pás a boky a porovnajte tieto miery s tabuľkou veľkostí od výrobcu.

Uistite sa, že plavky dobre sedia a sú pohodlné. Mali by byť priliehavé, aby zostali na mieste, keď vaše dieťa pláva. Rodičia majú tendenciu kupovať o číslo väčšie, aby vydržali aj ďalšiu sezónu. Príliš veľké plavky, ktoré padajú alebo sa vyhŕňajú, však môžu viesť k nervozite dieťaťa a pokaziť celú zábavu.

To platí aj naopak. Ak sú plavky príliš tesné, môžu spôsobovať odery, začervenanie či dokonca vyrážky. Pri dievčenských plavkách skontrolujte aj nastaviteľnosť ramienok.

Materiál

Pri výbere správneho materiálu na plavky pre deti je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Niektoré z najbežnejších materiálov používaných na výrobu detských plaviek zahŕňajú nylon, polyester a spandex. Každý z týchto materiálov má svoje klady a zápory a vaša voľba bude závisieť od potrieb a preferencií vášho dieťaťa.

Nylon

Nylon je obľúbenou voľbou pre plavky, pretože je ľahký, rýchloschnúci a má dobrú rozťažnosť. Poskytuje tiež dobrú ochranu pred slnkom a je odolný voči chlóru a slanej vode. Nie je však taký odolný ako niektoré iné materiály a časom môže stratiť svoj tvar.

Polyester

Polyester je najbežnejší materiál. Hoci ponúka niekoľko perfektných vlastností, ako je trvácnosť, odolnosť voči chlóru, schopnosť rýchlo vyschnúť, niektoré deti môžu naň zle reagovať. Nie je totiž taký mäkký ako iné tkaniny, preto nemusí byť pohodlný pre deti s citlivou pokožkou. Aj polyester má dobrú rozťažnosť, navyše poskytuje dobrú ochranu pred slnkom.

Spandex alebo elastan

Často sa používajú v kombinácii s inými materiálmi, aby sa zabezpečila pružnosť a priliehavý strih. Neposkytujú však takú ochranu proti UV žiareniu ako iné materiály a nemusia byť také odolné voči chlóru a slanej vode ako nylon alebo polyester.

Iné

V plavkách pre deti sa používajú aj iné materiály ako Lycra, sieťovina a podšívky zo sieťoviny. Lycra je odolný a strečový materiál, ktorý poskytuje ochranu proti UV žiareniu, zatiaľ čo sieťovina a podšívka zo sieťoviny sa používajú na zvýšenie priedušnosti a ventilácie.

Strih a štýl

Vzhľadom na dostupnosť rôznych štýlov detských plaviek je náročné vybrať si ten správny. Zvážte plavky na základe vášho rozpočtu, preferencií vášho dieťaťa a jeho pohodlia. Hľadajte model, ktorý sa ľahko oblieka aj vyzlieka.

Čo sa farieb a vzorov týka, nechajte rozhodnúť svoje dieťa. Nie každé dievčatko je “ružové” a nie každý chlapček chce byť malý námorník.

Všeobecne sa odporúčajú svetlé a neónové farby, najmä, ak sa budete zdržiavať na mieste s množstvom ľudí. Takto svoje dieťa uvidíte už z diaľky.

Starostlivosť a údržba

Aby plavky vydržali čo najdlhšie, ihneď po použití ich opláchnite v nechlórovanej vode. Nenechávajte mokré plavky dlho vo vrecku a vak s plavkami nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Keď prídete domov, vyperte plavky s pracím prostriedkom na jemné oblečenie a nechajte ich voľne vysušiť. Plavky nečistite chemicky, nebielite, nesušte v práčke ani nežehlite.

Prototyp dokonalých plaviek

Ponúkli sme vám základné body, od ktorých sa môžete odraziť pri kúpe detských plaviek. Poďme si v 5 bodoch zhrnúť, aké by ideálne detské plavky mali byť.

  1. Vyberajte plavky, ktoré sú pohodlné

Pohodlie by malo byť prioritou číslo jedna pri výbere plaviek pre vaše dieťa. Hľadajte plavky, ktoré sú vyrobené z ľahkého, priedušného materiálu, ktorý nebude dráždiť ich jemnú pokožku.

  1. Vyberajte plavky s priliehavým strihom

Aby sa dieťa v plavkách cítilo pohodlne a isto, uistite sa, že mu plavky správne sedia. Akokoľvek lákavé je vybrať model o číslo-dva väčší, aby ste ďalšiu sezónu nemuseli kupovať nové, príliš voľné alebo príliš tesné plavky môžu viesť k nepohodliu, podráždeniu kože a k nervozite.

  1. Vyberajte plavky navrhnuté pre trvanlivosť

Deti sú aktívne. Keď sú ponorené do hry, všetky pravidlá a zásady, ktoré ste do nich hodiny hustili, sú dávno zabudnuté. Keď sú v pohybe, je prirodzené, že sa kdesi otrú, spadnú, niečím sa olejú. Určite chcete plavky, ktoré niečo vydržia. Hľadajte prémiovú tkaninu, ktorá je pevná, pružná, odolná voči vyblednutiu a je navrhnutá tak, aby držala svoj tvar.

  1. Vyberajte plavky, ktoré sa ľahko obliekajú a vyzliekajú

Ak ste sa vybrali k vode v horúci letný deň, pravdepodobne nebude problém s tým, aby plavky rýchlo vyschli ešte na tele dieťaťa. V chladnejších dňoch je to niečo iné. Vtedy potrebujete, aby sa dieťa z mokrých plaviek rýchlo vyzlieklo. To isté platí, ak idete z krytej plavárne alebo bazéna a musíte sa rýchlo preobliecť do bežného oblečenia.

  1. Vyberajte farby a vzory pre bezpečnosť

Po celý čas budete mať dieťa na očiach, všakže? Čo však v prípade, keď sa dieťa od vás vzdiali? Alebo sa bude chcieť šantiť s kamarátmi bez vášho dozoru? Pokiaľ ide o bezpečnosť, hľadajte plavky vo svetlých farbách alebo s kontrastnými prvkami, takže vaše dieťa bude ľahko viditeľné aj z diaľky.

Tipy na detské plavky pre batoľa, dieťa a tínedžera

Plávanie je jednou zo športových aktivít, ktoré deti jednoducho milujú. Začať s plávaním nie je nikdy priskoro. Dokonca sa odporúča, aby sa k láske k vode viedli už malé bábätká a batoľatá, pre ktoré je pobyt vo vode prirodzený. Plávanie je navyše spôsob, ako viesť deti k zdravému pohybu.

Tu je niekoľko tipov na detské plavky pre rôzne vekové skupiny:

Plavky pre dojčatá (3–12 mesiacov)

Mnohí rodičia sa pýtajú, čo by mali mať batoľatá na sebe, keď sa idú čľapkať v detskom bazéniku. Je veľmi populárne nechať malé dieťa nahé, ale toto nie je zdravé riešenie.

Jemná detská pokožka je veľmi náchylná na spálenie od slnka a ani krém s vysokou ochranou niekedy nestačí. Preto by ste mali urobiť všetko pre to, aby ste sa tomu vyhli.

Niekedy stačí plavecká plienka do vody a ľahký top. Dievčatá majú na výber krásne jednodielne plavky alebo tankiny, chlapcom vyberte šortky z priedušnej tkaniny. Nezabudnite na ochranu hlavy.

Plavky pre deti (2–6 rokov)

Deti v tomto veku sú známe svojou nespútanou energiou. Radi behajú, plávajú a hrajú sa s vami či ostatnými deťmi bez ohľadu na to, aké horúco vonku je. Preto je na vás, aby sa pri bláznení na slniečku cítili uvoľnene a chránené, preto je veľmi dôležitý výber správnych plaviek.

Pre dievčatá vo veku 2–6 rokov sú skvelou voľbou jednodielne plavky. Sú najpohodlnejšie na hry vo vode. Ak máte chlapca, máte šťastie, pohodlné šortky sú univerzálnou voľbou.

Plavky pre deti a tínedžerov (7–16 rokov)

Dievčatá sú v tomto veku vyberavejšie, pokiaľ ide o ich oblečenie, a budú chcieť plavky, ktoré budú zodpovedať ich osobnosti.

Dievčatá vo veku 7–16 rokov preferujú dvojdielne plavky. Tankini už nie sú ich prvou možnosťou a jednodielne plavky sú už dávno zabudnuté. Napriek tomu niektoré tankiny môžu byť pohodlné na nosenie, takže by ste túto možnosť nemali celkom vylúčiť.

U chlapcov je to opäť veľmi jednoduché. Vyhráva pár pohodlných šortiek. Chlapci zvyčajne nie sú v oblečení takí prieberčiví ako dievčatá, nákup plaviek máte za pár minút hotový.

Na záver

Výber správnych detských plaviek je dôležitým rozhodnutím, ktoré môže ovplyvniť ich pohodlie, bezpečnosť a pôžitok vo vode. Správny strih a správny materiál sú kľúčové faktory, ktoré je potrebné pri nákupe zvážiť. Nemenej podstatný je štýl a farba. Pozornosť by ste mali venovať aj starostlivosti o plavky, aby plavky vydržali čo najdlhšie v čo najlepšom stave.

Plavky sú primárna ochrana proti silnému slniečku. Nezabudnite však aj na iné doplnky, ako napríklad klobúk, čiapka, šatka, slnečné okuliare a pod.

Eva Dedinská, Obsahový špecialista na optimalizáciu webov z PoctiveSEO

Mohlo by se vám líbit

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na výber mnoho foriem cvičenia, z ktorých kardiovaskulárny tréning patrí medzi...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú a provideri neustále servírujú nové a vylepšené kúsky, pre maximálny...
- Komerční sdělení -zpravy

Najčastejšie zdravotné problémy žien a ako sa im vyhnúť

Zdravie žien je komplexná téma, ktorá zahŕňa rôzne aspekty od hormonálnych porúch až po duševné zdravie. V tomto článku...

Už jste četli?

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje