- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Pre ženyAko na útulný domov podľa feng shui

Ako na útulný domov podľa feng shui

-

- Komerční sdělení -aktuality

Cítite, že váš domov nutne potrebuje zmenu? To však nemusí hneď znamenať obstaranie nového nábytku. Niekedy stačí len niekoľko nových doplnkov či dekorácií, prípadne niektoré kúsky premiestniť, usporiadať alebo jednoducho poslať ďalej. A razom zistíte, že sa vám doma lepšie dýcha.
Preto sme si pre vás pripravili niekoľko tipov pre každú miestnosť inšpirovaných učením feng shui, s ktorými zo svojho domova vytvoríte útulné bývanie.

Základom feng shui spálne sú prírodné materiály ako napríklad ľan, vlna, drevo alebo morská tráva. Vhodné sú tlmené a zemité farby.
Dekorujte jemne a minimalisticky. Pre útulnú spálňu bude dostačujúca socha, váza či obraz v jemnom ráme.
Zrkadlo vo feng shui spálni neumiestňujte ani naproti posteli, ani naproti oknu. Odrazy totiž narúšajú pokojný spánok.
Nočné stolíky by mali byť umiestnené po oboch stranách postele. Nehromaďte na nich ale zbytočnosti. Stačí lampička, kniha a vonná sviečka.
Feng shui obývacia izba

Pocit bezpečia pomôže zaistiť čelo pohovky smerujúce k dverám. Do feng shui obývacej izby zakomponujte hrejivé a jemné farby – krémovú, hnedú aj oranžovú, tá podporuje komunikáciu.
Vneste do miestnosti životnú energiu pomocou izbových rastlín, najmä tými so zaguľatenými listami. Ak máte málo miesta, využite nástenné a závesné kvetináče.
Správne umiestneným zrkadlom docielite presvetlenie a optické zväčšenie interiéru. Príjemnú atmosféru dosiahnete tlmeným osvetlením a vonnými sviečkami.
A feng shui dekorácie pre obývaciu izbu? Najlepšie obrazy, ktoré vo vás vzbudzujú príjemné pocity.

Najzásadnejší je jednoznačne dokonalý poriadok. S tým vám pomôžu rôzne organizéry do kúpeľne. Útulnú kúpeľňu dosiahnete s bambusovými doplnkami a prvkami z prírodných materiálov.
Zrkadlo v kúpeľni dostatočne osvetlite, najlepšie aj denným svetlom. Priestor presvetlíte a opticky zväčšíte.
Vo feng shui kúpeľni nezabudnite ani na rastliny. Vyberajte ale také, ktoré milujú vysokú vzdušnú vlhkosť.
Vyvažujte v kúpeľni prevažujúci element vody pomocou prvkov a doplnkov z dreva alebo kameniny.
Feng shui jedáleň

Pri jedle by ste mali mať krytý chrbát. Stoličky preto umiestnite tak, aby váš pohľad pri sedení smeroval do priestoru jedálne alebo k dverám. V zornom poli by ste ale nemali mať žiaden ostrý roh. Pokiaľ ho máte, zamaskujte ho napríklad stojanom s kvetinami.
Investujte do stabilného jedálenského stola a stoličiek z kvalitného materiálu. Uprednostnite opäť oblé tvary a hrany. Pozor na plastové priehľadné stoličky, efekt „neexistujúcej“ stoličky môže vyvolávať neistotu.
Pocit tepla dodá mäkké osvetlenie. Nezabudnite preto na sviečky a svietniky.
Do feng shui jedálne vyberte dekorácie, ktoré podporujú chuť do jedla, pohodu a odpočinok. Jedáleň zútulnia aj vankúše a kusový koberec.

Mohlo by se vám líbit

Studenú podlahu nestačí prekryť kobercom. Je nutná rekonštrukcia?

Studená podlaha znižuje tepelný komfort domu či bytu a zároveň zvyšuje účty za kúrenie. Prekryť ju kobercom nestačí. Odborník radí,...

Alantoín a iné bomby na hydratáciu a omladenie

Na omladenie, regeneráciu či vypnutie pleti sa používa mnoho prírodných látok, ktoré pochádzajú z rastlín alebo živočíchov. Jedným z nich je...
- Komerční sdělení -zpravy

Elektronické knihy vám otvoria úplne nové možnosti

Stále lipnete na tlačených knihách? Potom sa o veľa ochudobňujete. Elektronické knihy so sebou totiž prinášajú množstvo zaujímavých možností,...

Už jste četli?

Studenú podlahu nestačí prekryť kobercom. Je nutná rekonštrukcia?

Studená podlaha znižuje tepelný komfort domu či bytu a zároveň...

Alantoín a iné bomby na hydratáciu a omladenie

Na omladenie, regeneráciu či vypnutie pleti sa používa mnoho...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje