Práve teraz nastáva čas, kedy by sme sa mali zamyslieť nad tým, ako budeme tento rok podporovať svoju imunitu. Čo sa budeme rozprávať… Ak sa o imunitný systém patrične nestaráme, ľahko na nás sadne kadejaká choroba, či už sme mladí študenti, pracujúci, alebo seniori v najlepších rokoch. Tí, ktorí ich skúsili, po nich určite siahnu znova, a tí, ktorí ich zatiaľ nespoznali, môžu staviť prvýkrát na chlorellu a zelený jačmeň.
Ako účinkuje zelený jačmeň?
Neviete zatiaľ, aké má zelený jačmeň účinky? Rovnako ako iné zelené potraviny, aj zelený jačmeň vášmu telu na jeseň veľmi prospeje. Chorobám sa vám môže veľmi dobre podariť predísť, obzvlášť potom, keď budete jačmeň kombinovať so spomínanou chlorellou. A keď už ochoriete, očakávajte krátky a mierny priebeh virózy.
Pomerne málo je známe, že jačmeň má antibiotické účinky. To, ako sa cítime, ovplyvňujú aj naše črevá. Pomáhajú im prebiotiká, a aj tu je jačmeň doslova kúzelníkom. Nielenže má prebiotické účinky, takže prispieva k fungujúcej imunite a liečbe infekcií, ale jeho pozitívny vplyv je známy aj na slizničný imunitný systém. Jačmeň môžete kloktať, keď vás bolí v krku a tým sliznici veľmi pomôcť. Rovnako tak môžete použiť čerstvo namiešaný vlažný roztok jačmeňa na vyplachovanie zapálenej dutiny i nosa, ako to robíte s kvapkami do nosa alebo nosovými sprejmi.
Chorella proti chorobám
Aj chlorella bude robiť skvelú službu vášmu telu. Obsahuje totiž chlorellin, čo je prírodné antibiotikum, avšak na rozdiel od chemických antibiotík nepoškodzuje mikroflóru tráviaceho ústrojenstva. Tiež chlorella má, rovnako ako jačmeň, probiotické účinky. Pokiaľ vás bolí v krku, môžete chlorellu rozhrýzť a nechať ju chvíľu v ústach, či ju cmúľať.
Zelené potraviny je dobré užívať celoročne. Pre vaše pohodlie si môžete zvoliť variant kapsúl alebo jemne mletého prášku. Kapsule sú pohodlné aj pri pracovnom vyťažení, nutnosti cestovať a pod., prášok vám zase umožní vytvoriť si príjemný každodenný rituál.