- Komerční sdělení -zeny
- Komerční sdělení -ženy
Pre ženyPosledné zimné dni vám pomôže prekonať kreatívna tvorba. Skúste...

Posledné zimné dni vám pomôže prekonať kreatívna tvorba. Skúste maľbu a výrobu kvetín

-

- Komerční sdělení -aktuality

Niekoľko slnečných dní z tohto mesiaca vlialo do žíl toľko očakávaný optimizmus a väčšina ľudí sa už naladila na jarnú notu. Netrpezlivo teraz vyzerá vyššie teploty, zelenajúcu sa prírodu a dlhšie dni a kratšie noci. Na jar si ale ešte chvíľku počkáme, ako tomu je napokon každý rok. Čo ale s tými poslednými zimnými dňami a týždňami?
kreslenie-do-textu-i-zoznam.jpg
Foto: Shutterstock

Hoci je február najkratším mesiacom v roku, je zároveň aj tým najdepresívnejším. Dôvodom je práve dlhotrvajúca zima. Ľudia sa dokážu horko ťažko zabaviť a trávia väčšinu času doma. Prekonanie frustrácie je pritom na dosah ruky. Väčšinou stačí zamestnať hlavu a ruky nejakou kreatívnou činnosťou, ktorá dovolí vyjadriť svoje myšlienky a nápady a vďaka nej popustíme uzdu fantázii. Za týmto účelom sa ľudia nezriedka obracia na maľovanie, ktoré je považované za základ kreatívnej tvorby. Na plátno je možné preniesť svoje najvnútornejšie pocity a obavy. Ako k tomu ale pristupovať, pokiaľ ste nikdy nemalovali? Ak sa postavíte pred stojan a začnete len tak z hlavy niečo črtať, často to môže končiť ešte väčšou frustráciou. Či už z nepodareného výsledku, alebo z uvedomenia si, že vlastne neviete, čo nakresliť.

Ideálne je si tak napríklad zapisovať alebo inak zaznamenávať najrôznejšie pohľady, ktoré vás zaujmú. A tie sa následne snažiť nakresliť. Môže to byť obľúbený výhľad z mosta, cez ktorý chodíte do práce. Môže to byť pohľad z okna, ktorý vám každé ráno berie dych. Alebo pohľad na krajinu z miesta, kam sa radi vraciate na dovolenku. Skúste zapátrať vo fotografiách alebo fotku urobte na mobil a pokúste sa následne svoj nápad zrealizovať. Kresliť môžete aj osoby alebo zvieratá a samozrejme aj rôzne zátišie v interiéri. Pokiaľ ste nikdy nič nemalovali, predlohu budete potrebovať.

Samotný projekt vymýšľania a následnej realizácie vás na pár dní zamestná. A že sa bojíte, že ste si vzali veľmi veľké sústo? Ak vás kreslenie ako kreatívna činnosť láka, skúste si v okolí bydliska alebo práce nájsť kurzy pre začiatočníkov, ktoré vás prevedú prvými maliarskymi krôčikmi.

Maľovanie však nie je jedinou možnosťou, ako stráviť voľné zimné chvíľky kreatívne. Môžete si tiež skúsiť iné tvorenie, ako napríklad výrobu najrôznejších jarných dekorácií. Hitom sú napríklad zarámované sušené kvety. Zaobstarajte si jednoduchý drevený rámček, ktorý bude ladiť s farbou nábytku v miestnosti av kvetinárstve kúpte pár druhov lúčnych kvetov a lepiaca páska,  ktorú určite využijete pri kreatívnej tvorbe . To následne usušte a vylistujte napríklad v knihe, ktorú zaťažíte niečím ťažkým. Kvietky potom umiestnite medzi dve sklá. A to buď náhodne, alebo do nejakého obrazca. Takto zarámované kvety môžete aj niekomu venovať ako darček, čaká nás napríklad Medzinárodný deň žien.

Tvoriť môžete aj rôzne zdobené vázy alebo kvetináče a čo nikdy nesklame, sú najrôznejšie sviečky. Ich výroba sa pomaly ale iste vkráda do množstva domácností a potrebné propriety je možné pomerne jednoducho zohnať. Ak si netrúfate na celú sviečku, skúste aspoň vytvoriť svietniky, napríklad zo starých zaváracích pohárov. Do nich potom umiestnite čajové sviečky a máte hotovo.

Nech už sa rozhodnete pre čokoľvek, nenechajte sa v tieto posledné zimné týždne rozhodiť a tešte sa na jar, ktorú tu máme čo nevidieť. Optimizmus v žilách zaručený.

Mohlo by se vám líbit

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na výber mnoho foriem cvičenia, z ktorých kardiovaskulárny tréning patrí medzi...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú a provideri neustále servírujú nové a vylepšené kúsky, pre maximálny...
- Komerční sdělení -zpravy

Najčastejšie zdravotné problémy žien a ako sa im vyhnúť

Zdravie žien je komplexná téma, ktorá zahŕňa rôzne aspekty od hormonálnych porúch až po duševné zdravie. V tomto článku...

Už jste četli?

Airbike a kardiovaskulárny tréning

V snahe udržať si zdravie a kondíciu máte na...

Fruity Gold 81 | Hoď si ovocnou kockou!

Ovocné automaty sú skrátka nesmrteľná klasika. Hráči ich milujú...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje